Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Kino Paryż zaprasza!

plakat_z_tytuami

 • PDF
 • Drukuj

Otwarcie "Cafe Forum"

22712210_1468136266575003_8057517791639259719_o

W sobotę, 21 października w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie odbyło się otwarcie „Cafe Forum” - utrzymanej w konwencji kawiarni artystycznej, nastrojowej przestrzeni animacji kulturalnej, która ma się stać miejscem spotkań lokalnej publiczności i wielu interesujących postaci - zaprzyjaźnionych i od lat współpracujących z FIT przedstawicieli świata nauki i sztuki. Uroczystość uświetnił swoim recitalem Irek Wojtczak - wybitny, pochodzący z Parzęczewa, saksofonista, improwizator i aranżer. Na scenie zagrał też Maciej Ćwikliński - akordeonista, zdobywca wielu nagród w krajowych i zagranicznych konkursach akordeonowych oraz członkowie współpracujących z Forum zespołów – Błogostan i Jolly Roger.
Nowa sala koncertowa doskonale spełniła swoją funkcję, zapewniając niepowtarzalny, kameralny klimat. Jednak nawet najdoskonalszy wystrój wnętrza nie potrafiłby zastąpić energii płynącej ze spotkania wyjątkowych gości, którzy zaszczycili swoją obecnością sobotnie otwarcie. Byli wśród nich między innymi profesor Konrad Tatarowski - literaturoznawca, dziennikarz, poeta, były redaktor Radia Wolna Europa, wybitny ukraiński malarz – Ivan Kulik czy Stanisław Radomiński - pomysłodawca i realizator wielu ciekawych przedsięwzięć artystycznych.

Więcej: Otwarcie "Cafe Forum"

 • PDF
 • Drukuj

Zapraszamy na "Halloween Party" w Orle

halloween

 • PDF
 • Drukuj

Gimnazjaliści znów na podium

badminton

Parzęczewscy gimnazjaliści zaliczyli bardzo udany debiut podczas Mistrzostw Powiatu Zgierskiego w badmintona. Zawody odbyły się miniony czwartek w hali zgierskiego MOSIR-u. Chłopcy zajęli pierwsze miejsce pokonując zespoły z Aleksandrowa Łódzkiego, Ozorkowa i Zgierza. Dzięki temu awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Pabianicach. Dziewczęta również znalazły się na podium zajmując trzecie miejsce.

 • PDF
 • Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej

DSC_0761

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie już Dzień Nauczyciela stał się okazją do serdecznych życzeń kierowanych pod adresem nauczycieli oraz wszystkich osób związanych z edukacją. Z tej okazji w obydwu gminnych szkołach odbyły się okolicznościowe apele. Dzieci, które od września rozpoczęły swoją edukację zostały podczas nich uroczyście przyjęte do grona uczniów. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Bez zbędnej tremy zaprezentowali to, czego nauczyli się przez pierwszy miesiąc nauki.
Dyrektorzy skierowali swoje  życzenia i podziękowania do wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi szkół. Dla wyróżniających się w swojej pracy nauczycieli przyznali nagrody. W Szkole Podstawowej w Parzęczewie otrzymali je: Wicedyrektor Małgorzata Gosińska, Sylwia Gabryelczyk, Wiesława Nowak, Renata Baran, Monika Witczak – Baranowska, Agata Dudek, Katarzyna i Paweł Kurowscy oraz Sylwia Kuzaniak. W Szkole Podstawowej w Chociszewie wyróżnione zostały Panie Beata Kacperek oraz Anna Jankiewicz.
Wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli i pracowników szkoły padło również z ust Wójta Gminy Parzęczew Ryszarda Nowakowskiego. Podziękował dyrektorom za znakomite zarządzanie placówkami a nauczycielom za zaangażowanie i wytrwałość w nauczaniu młodego pokolenia. Dla najbardziej wyróżniających się nauczycieli Wójt przyznał nagrody. Otrzymali je: Agnieszka Graczyk, Krzysztof Pyciarz, Katarzyna Zatorska- Pacel, Ewa Jędrachowicz, Barbara Witczak oraz Marek Gapsa. Wręczając nagrody podkreślił, jak wiele energii i czasu należy poświęcić, aby kierować rozwojem uczniów w taki sposób, by potrafili odnaleźć swoją drogę w życiu i nadążali za zmieniającym się światem.

 • PDF
 • Drukuj

Złote Gody 2017

DSC_0225

7 października 2017  roku dziesięć par małżeńskich z gminy Parzęczew świętowało złote gody, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie . Poprowadziła ją zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Posiła.
Honorowymi gośćmi uroczystości byli Państwo: Zofia i Wacław Bugałowie, Lucyna i Władysław Eljasikowie, Danuta Mikołajewska, Janina i Jerzy Oźminkowscy, Janina i Kazimierz Palmowscy, Urszula i Stanisław Rzepeccy, Teresa i Włodzimierz Soczyńscy, Jolanta i Wiesław Wojciechowscy, Alicja i Janisław Wojtczakowie oraz Anna i Władysław Wyderka.

Więcej: Złote Gody 2017

 • PDF
 • Drukuj

Piękna cała wioska nasza

 

_DSC2543

W niedzielę 1 października w Tkaczewskiej Górze odbyło się uroczyste zakończenie projektu pn. „Piękna cała Tkaczewska nasza – wieś tradycji”.
Tkaczewska Góra to piękna wioska położona na krańcach gminy Parzęczew, otoczona lasami, urozmaicona Bzurą. W bardzo szybkim tempie wyludniała się wraz z rozwojem socjalizmu. Pod koniec lat 90-tych liczyła zaledwie 13 zamieszkałych domów. Dziś domów jest ok. 25, kilka w budowie i liczne letniskowe działki.
W nowych domach zamieszkali nowi ludzie, zauroczeni ciszą i pięknem okolicy wybrali to właśnie miejsce na resztę życia. Zaczęliśmy poznawać mieszkańców wsi i siebie nawzajem. Różnorodność zainteresowań, zawodów, wzajemna ciekawość siebie zaowocowała coraz częstszymi spotkaniami w domach, na spacerach, przy ognisku. Spotykamy się regularnie na: zebraniach sołeckich, czerwcowych zabawach, wiejskiej wigilii, święconym, pieczeniu chleba i pleceniu wianków. Uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych, organizowaliśmy dla dzieci spotkania teatralne. Tych spotkań było coraz więcej, wzrastała nasza aktywność i pojawiła się potrzeba miejsca na wspólne spotkania.
I właśnie pod koniec 2016 roku Gmina zaproponowała nam użytkowanie nowo pozyskanej działki. Stojąc wśród pięknie zielonych chaszczy poczuliśmy się „prawie u siebie”.
Z inicjatywy Sołtys Małgorzaty Synowiec i Rady Sołeckiej powstał projekt pn.„Piękna cała Tkaczewska nasza – wieś tradycji”. W maju został zakwalifikowany do dofinansowania ze środków budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego i Gminy Parzęczew, w lipcu podpisano umowę. Celem projektu było:
- przybliżenie dzieciom i młodzieży nowej formy wykorzystania czasu wolnego
- stworzenie lokalnego miejsca dla działań kulturalnych i integrujących mieszkańców
- stworzenie atmosfery do kultywowania lokalnych tradycji i obyczajów
- zmotywowanie mieszkańców do zaistnienia na polu społeczności lokalnej ze swoimi zdolnościami i umiejętnościami.

Więcej: Piękna cała wioska nasza

 • PDF
 • Drukuj

Brawo Szczypiorniści!

lgr_final_ch046

W sobotę 30.09.2017r. w Konstantynowie Łódzkim odbył się finał wojewódzki piłki ręcznej chłopców, którym zakończono rozgrywki z cyklu „Łódzkie Gra w Ręczną”. Uczestniczyło w nich 80 najlepszych szkół. Szczypiorniści Szkoły Podstawowej w Parzęczewie udowodnili, że są potęgą powiatu zgierskiego. Chłopcy, wielokrotni mistrzowie powiatu, zwycięzcy półfinału wojewódzkiego z czerwcowego turnieju w Poddębicach zajęli V miejsce w ścisłym gronie klubowych drużyn naszego województwa. Z rąk marszałka i wice marszałka województwa, prezesa ŁZPR oraz jednego z najlepszych w historii polskiej piłki ręcznej Zygfryda Kuchty zawodnicy otrzymywali wartościowe nagrody. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybranym przez sędziów zawodów został Damian Marciniak. Pamiątkowa statuetka i sportowy plecak z pewnością ucieszyły bramkarza zespołu.
W skład drużyny chłopców wchodzą: Damian Marciniak, Kacper Krysztofiak, Jakub Śliwkiewicz, Mateusz Czwońda, Konrad Wojtczak, Jakub Opas, Adrian Janus, Wiktor Jakusik, Jan Treliński i Kamil Jabłoński.
Drużyna dziewcząt pierwszy raz w historii szkoły, po wcześniejszych eliminacjach również dostała się do wojewódzkiego finału, który odbył się tydzień temu w Szczawinie. Z przyczyn niezależnych dziewczęta występowały w osłabionym składzie, ale i tak zajęły wysokie VI miejsce w gronie najlepszych ekip.

 

Więcej: Brawo Szczypiorniści!

Strona 3 z 102

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl