Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Przekazanie terenu pod inwestycję

DSC_0526

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Parzęczew podpisał umowę z firmą CONRESS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z Sieradza na realizację pierwszego etapu projektu „Poprawa efektywności energetycznej na terenie Gminy Parzęczew”. Umowa obejmuje prace związane z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Chociszewie oraz Urzędu Gminy w Parzęczewie. Na zakres prac składają się: roboty  ogólnobudowlane, docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie ścian fundamentowych i piwnicznych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie stropodachu i prace wykończeniowe.
Wartość umowy to 1.328.455,29 złotych, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 85 % kosztów kwalifikowalnych. Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu natomiast zakończenie planowane jest na drugą połowę grudnia tego roku. Projekt jest realizowany w ramach Osi Priorytetowej IV – Gospodarka niskoemisyjna, Działanie IV.2 – termomodernizacja budynków, Poddziałanie IV.2.1 Termomodernizacja budynków – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

zestwaienie_znakw_2

Więcej: Przekazanie terenu pod inwestycję

 • PDF
 • Drukuj

78. Rocznica Bitwy w Orłej

pakat_Ora_2017

 • PDF
 • Drukuj

Dożynki Powiatowo-Gminne w Parzęczewie. Święto plonów i dobrej zabawy.

Doynki_Powiatowo_-_Gminne_2017_25

3 września na boisku szkolnym w Parzęczewie odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne. Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców powiatu zgierskiego i stała się jednocześnie okazją do kultywowania rodzimych, rolniczych tradycji i beztroskiej zabawy dla całej rodziny. Impreza była podzielona na dwie części: obrzędową i artystyczno-rozrywkową. Część obrzędowa rozpoczęła się oczywiście uroczystą mszą świętą, która odbyła się w Kościele  pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Anny w Parzęczewie. Następnie starostowie dożynek poprowadzili korowód dożynkowy na teren imprezy.
Starostą Dożynek został Paweł Graczyk. Ma 47 lat i wspólnie z żoną – Agnieszką prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 26 ha nastawione na produkcję mieszaną. W skład gospodarstwa wchodzi hodowla bydła mięsnego, krów mlecznych i świń. Żona pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Parzęczewie. Mają dwie córki w wieku 17 i 10 lat. Starościną Dożynek była Magdalena Błaszczyk. Ma 34 lata i wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 12 ha nastawione na produkcję roślinną. Jest prezesem stowarzyszenia „Tęczowe Siedlisko”. Mąż pracuje w Powiatowej Straży Pożarnej. Mają troje dzieci – syna i dwie córki.
Jako pierwsza wystąpiła na scenie Orkiestra Dęta OSP Żelechlinek, jak zwykle prezentując niezwykle profesjonalny i atrakcyjny program artystyczny, łączący siłę wyrazu orkiestry strażackiej z estradowym zacięciem wokalisty. Ten efektowny akcent poprzedził kolejne elementy tradycji dożynkowej. Następnym z nich było wręczenie chlebów gospodarzom wydarzenia: Staroście Zgierskiemu, Bogdanowi Jarocie i Wójtowi Gminy Parzęczew, Ryszardowi Nowakowskiemu, którzy dokonali uroczystego otwarcia dożynek i zgodnie z tradycją podzielili się chlebem z przybyłymi na uroczystość mieszkańcami.

 

Więcej: Dożynki Powiatowo-Gminne w Parzęczewie. Święto plonów i dobrej zabawy.

 • PDF
 • Drukuj

Dożynki Powiatowo-Gminne w Parzęczewie

Dożynki w Parzęczewie

 • PDF
 • Drukuj

Zaproszenie na spotkanie autorskie

ogoszenie-spotkanie-autorskie1

 • PDF
 • Drukuj

Zostań Jednym z Nas

Zostań Jednym z Nas

 • PDF
 • Drukuj

Festyn rodzinny Pożegnanie Wakacji

Festyn rodzinny Pożegnanie Wakacji

Strona 5 z 102

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl