Gmina Parzęczew

  • PDF
  • Drukuj

Ochrona ludności - Informator

Ochrona ludności - Informator

Co robić, kiedy nagle usłyszymy syreny alarmowe lub staniemy się świadkiem strzelaniny czy ataku terrorystycznego? Mówi o tym informator Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego „Ochrona ludności”, który opisuje właściwe zachowania w różnych sytuacjach zagrożenia.

Więcej: Ochrona ludności - Informator

  • PDF
  • Drukuj

10 lat Wiejskiego Ośrodka Kultury w Śniatowej

DSC_0493

W piątek 4 listopada mieszkańcy sołectwa Śniatowa świętowali dziesięciolecie działalności Stowarzyszenia Wiejski Ośrodek Kultury w Śniatowej. Dekada działalności Ośrodka to niezwykle ważne wydarzenie dla miejscowości. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Elżbieta Gieraga zadbała, aby ten jubileusz zapadł w pamięć gościom, którzy przybyli do Śniatowej, żeby świętować  wspólnie z mieszkańcami. Na zaproszenie gospodarzy w uroczystości uczestniczył Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Zgierzu Adam Świniuch, a także władze Gminy Parzęczew w osobach Wójta Ryszarda Nowakowskiego, Sekretarza Jolanty Żłobińskiej, Skarbnika Jadwigi Dębskiej. Obecni byli również: Proboszcz Parafii Parzęczew ks. Jerzy Serwik, Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Parzęczewie Robert Małolepszy, Prezes Fundacji Prym Jolanta Pęgowska oraz Radni Gminy Parzęczew. Licznie pojawili się również przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie gminy Parzęczew, mieszkańcy Śniatowej oraz inne osoby związane z działalnością Ośrodka.
Oficjalna część imprezy rozpoczęła się od uroczystego otwarcia i poświęcenia nowo wybudowanej drogi prowadzącej przez wieś. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy, Proboszcz Parafii Parzęczew, Sołtys Sołectwa Śniatowa Krystyna Zawadzka oraz obecny podczas uroczystości wykonawca inwestycji - Prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Poddębic Jacek Spławski. Następnie wszyscy goście udali się do budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury w Śniatowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Prezes Elżbieta Gieraga w krótkiej prezentacji przedstawiła historię powstania oraz działalności Stowarzyszenia, a zaproszeni goście złożyli gratulacje oraz wręczyli prezenty. Miłym akcentem był występ zespołu biesiadnego ze Śniatowej, który wprowadził zebranych gości w pozytywny nastrój.
Podczas imprezy padło wiele serdecznych słów wobec osób zaangażowanych w działalność Stowarzyszenia. Wójt Gminy podziękował Zarządowi za ogromne zaangażowanie w pracę  na rzecz lokalnej społeczności oraz za stałą obecność w życiu kulturalnym Gminy Parzęczew. Dziękował również za wszystkie zrealizowane projekty i inicjatywy służące integracji mieszkańców oraz rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego. Życzył mieszkańcom wsi Śniatowa aby Wiejski Ośrodek Kultury w Śniatowej był swoistym centrum inspirującym mieszkańców do podejmowania aktywnych działań w zakresie kultury, edukacji i promocji Sołectwa Śniatowa i Gminy Parzęczew.

Więcej: 10 lat Wiejskiego Ośrodka Kultury w Śniatowej

  • PDF
  • Drukuj

Wernisaż IX edycji pleneru malarskiego "Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej"

DSC_0034

Dnia 26 października w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie odbył się wernisaż wystawy „Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej”.  Prace prezentowane podczas wystawy powstały podczas pleneru malarskiego jaki odbył się latem na terenie powiatu zgierskiego - , gospodarza tegorocznej edycji projektu. Gmina Parzęczew również włączyła się w to przedsięwzięcie, którego efektem końcowym jest siedemdziesiąt obrazów przedstawiających krajobrazy oraz charakterystyczne akcenty powiatu zgierskiego. Prace  prezentują różne style i rozmaite podejście do przedstawianego tematu. O historii powstania projektu „Pejzaż malowany…” opowiadał jego główny pomysłodawca Andrzej Cieślik – Dyrektor MOK w Konstantynowie Łódzkim. Podczas wernisażu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu „Do zobaczenia w Parzęczewie” - historyczne i przyrodnicze walory Gminy Parzęczew adresowanego do uczniów szkół podstawowych w Parzęczewie i Chociszewie. Goście zebrani na wernisażu  mogli również obejrzeć występy muzyczne, podczas których swoje umiejętności zaprezentowały młode członkinie, działającego przy FIT,  koła wokalnego. Publiczność entuzjastycznie przyjęła także występ dwójki muzyków, będących jednocześnie instruktorami w Forum Inicjatyw Twórczych. Wokalistka Ola Sochacka to laureatka Drogi do Gwiazd i finalistka pierwszej edycji programu X factor oraz wieloletnia chórzystka zespołu Ich troje. W FIT prowadzi zajęcia wokalne. Saksofonista Marcin Seweryński, członek zespołu Błogostan w Forum Inicjatyw Twórczych prowadzi zajęcia instrumentalne, jest także instruktorem zespołów śpiewaczych Parzęczewianie i Śniatowianie oraz kapeli ludowej „Parzęczewiacy”. Na wszystkich gości wernisażu czekał słodki poczęstunek.

Więcej: Wernisaż IX edycji pleneru malarskiego "Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej"

  • PDF
  • Drukuj

Kolejna odsłona "Czarno na białym"

czarno_na_biaym

  • PDF
  • Drukuj

"Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi

zmieniamy_lodzkie

 

18.11.2016 r . w Skierniewicach – Konferencja „ Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi – dotacje na edukację”

25.11.2016 r. w Radomsku - Konferencja „ Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi – dotacje na aktywizację”

9.12 2016 r. w Uniejowie - Konferencja „ Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi – dotacje na internacjonalizację”

Szczegółowe informacje tutaj

Strona 7 z 91

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl