Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Wakacyjne Forum Filmowe w FIT

forum_filmowe

 • PDF
 • Drukuj

Rodzinnie w Parzęczewie

II_Festyn_Rodzinny_15

W sobotę 8 lipca odbył się II Parzęczewski Festyn Rodzinny z atrakcjami dla całej rodziny. Głównym punktem programu był występ zespołów z Gruzji, Rumunii i Serbii w ramach Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych - imprezy organizowanej przez Widzewskie Domy Kultury w Łodzi. Zespoły biorące udział w Warsztatach prezentują swój program artystyczny na licznych koncertach w Łodzi i w innych miastach regionu. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z tradycją, obrzędowością i folklorem naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Tętniące energią, barwne widowiska i atmosfera fiesty przykuwają uwagę publiczności. Publiczność mogła również obejrzeć występy kapel ludowych z Parzęczewa i Śniatowej, koncert zespołu Danielo oraz Jolly Roger, a także występy zespołów młodzieżowych działających przy Forum Inicjatyw Twórczych. Atrakcji nie brakowało, były animacje dla dzieci, konkursy dla publiczności oraz zabawa taneczna. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Kreatywny Parzęczew, Forum Inicjatyw Twórczych, Gmina Parzęczew oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Parzęczewie. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

 

Więcej: Rodzinnie w Parzęczewie

 • PDF
 • Drukuj

Wywiad z Irkiem Wojtczakiem - muzykiem pochodzącym z Parzęczewa

 

Irek Wojtczak - saksofonista, improwizator, aranżer, korepetytor na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku, zamieszkały w Sopocie. Znakomicie wpisał się w trójmiejską scenę muzyczną udzielając się w wielu zespołach jako lider, sideman czy gość specjalny.

Wziął udział w specjalnym projekcie Polish Brass Ensemble z towarzyszeniem nowojorskiego trębacza Dave'a Douglasa.

Koncertował z Fonda/Stevens Group, Jim Black, Chris Speed, Herb Robertson, Klaus Kugel, Mitch & Mitch, Pink Freud.

Nagrywał i koncertował m.in. z Tymański Yass Ensemble, Outlook Quartet, Krystyną Stańko, Grażyną Łobaszewską, Conterporary Noise Sextet, Ścianką.

Współtworzył zespoły Groovekojad, Tomek Sowiński Collective Improvisation Group , Wojtek Mazolewski Quintet, Freeyo oraz Możdżer – Tymański – projekt Chopin.

Więcej: Wywiad z Irkiem Wojtczakiem - muzykiem pochodzącym z Parzęczewa

 • PDF
 • Drukuj

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego - Dni Florentynowa

Zgodnie z art. 19 a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie publikujemy ofertę złożoną przez Stowarzyszenie Sołectwa Florentynów "PRZYSZŁOŚĆ" na realizację zadania publicznego pt. "Dni Florentynowa".
Zgodnie z ust. 4 w/w artykułu, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia, można zgłaszać uwagi dotyczące oferty na formularzu uwag.

 

 • PDF
 • Drukuj

II Parzęczewski Festyn Rodzinny

Parzczewski_Festyn_Rodzinny

 • PDF
 • Drukuj

Zawody sportowo - pożarnicze

19702947_1551944198190359_6216568221318731635_o

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Parzęczew i Ozorków spotkały się w ubiegłą niedzielę, 2 lipca, podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych. W zawodach wzięło udział pięć drużyn z terenu Gminy Parzęczew - 3 męskie: z Parzęczewa, Chociszewa i Opola oraz dwie drużyny żeńskie – z Opola i Chociszewa.
Druhowie i druhny mieli do pokonania bieg sztafetowy 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska pod kierownictwem sędziego głównego mł. bryg. Jarosława Jaczyńskiego – dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ozorkowa.
W klasyfikacji generalnej reprezentantów Gminy Parzęczew wśród drużyn męskich zwyciężyła drużyna OSP w Opolu z wynikiem 96,6 pkt . Drugie miejsce zajęli druhowie z Parzęczewa z wynikiem 122 pkt, a trzecie druhowie  z Chociszewa  z wynikiem  135,7 pkt. Wśród kobiet bezkonkurencyjne okazały się druhny z Opola, które osiągnęły wynik 113,5 pkt. Drugie miejsce zajęła żeńska drużyna z Chociszewa z wynikiem 163,30 punktów. Wszystkie drużyny otrzymały od Wójta Gminy Parzęczew puchary oraz nagrody.

Więcej: Zawody sportowo - pożarnicze

 • PDF
 • Drukuj

Absolutorium dla Wójta Gminy Parzęczew

W dniu 29.06.2017 r. Rada Gminy w Parzęczewie udzieliła Wójtowi Ryszardowi Nowakowskiemu absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2016.

2017DSC_0590

Więcej: Absolutorium dla Wójta Gminy Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Związek Międzygminny „Bzura” podpisał umowę na budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w miejscowości Piaski Bankowe

DSCqqww_0017

Związek Międzygminny „Bzura”, do którego Gmina Parzęczew należy od 2009 roku, wielkimi krokami zbliża się do realizacji dużego przedsięwzięcia, którego celem jest budowa Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w miejscowości Piaski Bankowe gmina Bielawy w powiecie łowickim. 28 czerwca br. Zarząd Związku w osobie Pana Ryszarda Nowakowskiego - Przewodniczącego Zarządu oraz Pana Jacka Lipińskiego – Zastępcy Przewodniczącego Zarządu, podpisał umowę na realizacje drugiego etapu budowy Zakładu. Wykonawcą inwestycji będzie firma STRABAG, a bezpośredni nadzór nad budową obiektu będzie sprawował Jacek Kowalski – Dyrektor Zarządzający i Kudir Nadashi – Dyrektor Budownictwa Energetycznego i Ochrony Środowiska.

Więcej: Związek Międzygminny „Bzura” podpisał umowę na budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w miejscowości Piaski Bankowe

 • PDF
 • Drukuj

Wakacji nadszedł czas...

DSC_0275

23 czerwca br. był ostatnim dniem roku szkolnego 2016/2017. W szkołach podstawowych i gimnazjum znadujących się na terenie gminy Parzęczew, odbyły się uroczyste akademie kończące rok szkolny. Podczas uroczystości wychowawcy rozdawali świadectwa, a uczniowie, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w nauce odebrali stypendia naukowe przyznane przez Wójta. Wśród uczniów gimnazjum, którzy otrzymali te wyróżnienia znaleźli się: uczniowie klas III - Aleksandra Grzeszkiewicz, Zuzanna Pęgowska, Klaudia Kamińska, Maksymilian Bartczak i Filip Tomicki oraz uczeń klasy II - Krzysztof Szostek. Stypendium otrzymało również troje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Parzęczewie: Konstancja Kisser, Katarzyna Zientalska, Mateusz Czwońda. Wójt oraz przedstawiciele gminnego samorządu dziękowali nauczycielom za ich pracę i wychowanie młodego pokolenia, a uczniom gratulowali osiągniętych wyników.

Więcej: Wakacji nadszedł czas...

Strona 7 z 102

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl