Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Komunikat dotyczący turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci rolników

KRUS

Oddział Regionalny KRUS w Łodzi informuje, iż w okresie wakacji organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników.

Proponowane wyjazdy na turnusy trwające 21 dni do Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS:

 • w Szklarskiej Porębie – w terminie od 12 lipca 2017 r. do 1 sierpnia 2017 r. (dzieci z chorobami układu oddechowego),
 • w Świnoujściu – w terminie od 11 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. (dzieci z chorobami układu oddechowego),
 • w Jedlcu – terminie od 31 lipca 2017 r. do 20 sierpnia 2017 r. (dzieci z chorobami układu ruchu).

Z oferty mogą skorzystać dzieci:

 • w wieku od 7 do 15 lat (roczniki 2002–2010) z problemami zdrowotnymi wymagającymi rehabilitacji leczniczej w zakresie chorób układu oddechowego oraz wad i chorób układu ruchu
 • których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy lub w przypadku ubezpieczenia na wniosek – w pełnym zakresie nieprzerwanie przez co najmniej rok
 • samodzielnie wykonujące podstawowe czynności życiowe, tzn. ubieranie się, jedzenie, mycie itp.

Więcej: Komunikat dotyczący turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci rolników

 • PDF
 • Drukuj

Stop pożarom traw

Stop pożarom traw

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety, wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.

Więcej: Stop pożarom traw

 • PDF
 • Drukuj

UKS Gladiator zakończył sezon na 1 miejscu!

Fina_Ligi_Siatkwki_Kobiet_i_Mczyzn_2017_278

26 marca odbyło się uroczyste zakończenie sezonu Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Parzęczewski UKS Gladiator, który uczestniczy w pierwszoligowych rozgrywkach KALS zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2016/2017. To już trzeci rok z rzędu kiedy Gladiatorzy zdobywają tytuł mistrza ligi. W zakończonym właśnie sezonie nie przegrali żadnego z 10 rozegranych meczów zdobywając 27 punktów. Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne MVP dla najbardziej wartościowych graczy – otrzymał je zawodnik UKS Gladiator - Paweł Dębski. Gratulujemy Pawłowi i całej drużynie!

Więcej: UKS Gladiator zakończył sezon na 1 miejscu!

 • PDF
 • Drukuj

Mateusz Czwońda zwyciężył w eliminacjach powiatowych XL Turnieju Wiedzy Pożarniczej

1-copy1

28 marca w Starostwie Powiatowym w Zgierzu odbył się kolejny etap eliminacji do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczestnicy, którzy najlepiej wypadli w w eliminacjach gminnych walczyli o tytuł najlepszego w powiecie znawcy zagadnień związanych z pożarnictwem. Eliminacje obejmowały część pisemną i ustną. Wśród szeregu zagadnień znalazły się pytania m.in. o to do czego służy trokomat, z jakiego budynku drzwi ewakuacyjne powinny otwierać się na zewnątrz, czy np. jak często powinno się sprawdzać stan techniczny instalacji elektrycznej? W najmłodszej grupie najlepiej z odpowiedziami poradził sobie Mateusz Czwońda ze Szkoły Podstawowej w Parzęczewie i to on w swojej kategorii wiekowej będzie reprezentował powiat zgierski podczas wojewódzkiego etapu turnieju, który odbędzie się w Tuszynie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Więcej: Mateusz Czwońda zwyciężył w eliminacjach powiatowych XL Turnieju Wiedzy Pożarniczej

 • PDF
 • Drukuj

Zaproszenie

plakat-1A

 • PDF
 • Drukuj

XL Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarnieczej "Młodzież zapobiega pożarom"

DSC_0064

22 i 23 marca w siedzibie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ozorkowie odbyły się  miejsko-gminne eliminacje w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". Sprawdzian przeprowadził dowódca jednostki st. kpt. Jarosław Jaczyński. Brała w nim udział młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Parzęczew oraz z terenu miasta i gminy Ozorków. We wtorek swoją wiedzę sprawdzali uczniowie podstawówek, w klasyfikacji gminnej zwyciężył Mateusz Czwońda. W środę w kategorii gimnazjalnej pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pęgowska. Nagrody dla uczestników turnieju wręczył Wójt Ryszard Nowakowski. Organizowany od wielu już lat turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Więcej: XL Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarnieczej "Młodzież zapobiega pożarom"

 • PDF
 • Drukuj

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego - Majówka staropolska - 20 maj 2017 r.

Zgodnie z art. 19 a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie publikujemy ofertę złożoną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Bibianów na realizację zadania publicznego pt. "Majówka staropolska – 20 maj 2017 r.".
Zgodnie z ust. 4 w/w artykułu, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia, można zgłaszać uwagi dotyczące oferty na formularzu uwag.

 • PDF
 • Drukuj

Sezon inwestycyjny w gminie Parzęczew rozpoczęty.

IMG_20170316_095530

Rozpoczął się sezon inwestycyjny w gminie Parzęczew. W dniu dzisiejszym przekazano wykonawcy  teren pod realizację inwestycji dotyczących przebudowy dróg gminnych w Ignacewie Folwarcznym, Kowalewicach i Chociszewie. Przetarg na wykonanie tych prac wygrała firma Włodan Andrzej Włodarczyk Spółka Jawna z Porszewic. Całkowity koszt inwestycji to 627 tys. zł. Prace budowlane rozpoczną się w kwietniu, do tego czasu trwać będą prace przygotowawcze.
Remontu drogi doczekają się niebawem mieszkańcy Trojan. We wtorek Starostwo Powiatowe w Zgierzu ogłosiło przetarg dotyczący tej inwestycji.

Więcej: Sezon inwestycyjny w gminie Parzęczew rozpoczęty.

Strona 8 z 97

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl