Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Sukcesy sportowe parzęczewskich gimnazjalistów

sport_gimnazjum

Sukcesy sportowe młodzieży szkolnej były motywem przewodnim uroczystości jaka odbyła się 23 września w Starostwie Powiatowym w Zgierzu. Podczas spotkania podsumowano sportowy rok szkolny 2015/2016. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, unihokej, lekkoatletyka, pływanie oraz biegi przełajowe – to dyscypliny, w których rywalizowało ponad 4000 uczniów z 71 szkół z powiatu zgierskiego. Najlepsze szkoły odebrały nagrody z rąk członka Zarządu Powiatu Zgierskiego Adama Świniucha oraz Radnego Powiatu Zgierskiego Krzysztofa Jurka. – Cieszę się, że w dobie komputerów, zamiast gier wybieracie aktywność fizyczną, czego dowodem są zdobyte przez was trofea – mówił w trakcie uroczystości Adam Świniuch.
Uczniowie parzęczewskiego Gimnazjum uplasowali się tuż za podium zajmując czwarte miejsce w powiecie. Tę wysoką lokatę zawdzięczają sukcesom, które odnieśli startując w bardzo wielu imprezach sportowych. Oto najważniejsze osiągnięcia sportowe naszych gimnazjalistów w ubiegłym roku szkolnym:

Więcej: Sukcesy sportowe parzęczewskich gimnazjalistów

 • PDF
 • Drukuj

Służba Celna ostrzega

sluzba_celna_logoW związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Dotychczasowe ujawnienia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych (zwyczajowo wykorzystywanych, jako opakowania jednostkowe oleju spożywczego), ale i w butelkach szklanych po wódkach różnych marek polskich i zagranicznych. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych.

Więcej: Służba Celna ostrzega

 • PDF
 • Drukuj

Rodzinne Warsztaty Plastyczne

warsztaty_plastyczne_ogoszenie-page0001

 • PDF
 • Drukuj

"Najpopularniejszy Wójt Powiatu 2016"

Trwa plebiscyt "Najpopularniejszy Wójt Powiatu 2016", którego organizatorem  jest spółka Polska Press sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Plebiscyt polega na: wyborze głosami czytelników i internautów Najpopularniejszego Wójta Powiatu Roku 2016 - dla wszystkich powiatów województwa łódzkiego. Wójt, który uzyska największą liczbę głosów otrzymuje tytuł „Najpopularniejszego Wójta Powiatu w Roku 2016”. Wójtowie, którzy zajmą miejsce 2 i 3 otrzymują tytuł „Finalista plebiscytu na Najpopularniejszego Wójta Powiatu”.

We wtorkowym wydaniu tygodnika "Panorama Zgierska"  opublikowany został artykuł, w którym można znaleźć sylwetki kandydatów oraz pełną listę prefiksów. Kandydatury w plebiscycie zostały przygotowane przez redakcję Dziennika Łódzkiego.

Aktualne wyniki można sprawdzać na stronie:

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/najpopularniejszy-wojt-i-soltys-2016-wyniki,3853993,34,art,t,id,n,tm.html

Ranking na najpopularniejszych burmistrzów/wójtów z powiatu zgierskiego na dzień 20.09.2016, godz.16.00:

1. Gmina Zgierz, Barbara Kaczamrek
2. Gmina Parzęczew, Ryszard Nowakowski
3. Gmina Aleksandrów Łódzki - Jacek Lipiński

Głosy na Wójta Gminy Parzęczew - Ryszarda Nowakowskiego można oddawać wysyłając SMS o treści BH.2 pod numer 71321.

Głosy można oddawać do 11 października 2016 roku do godz. 23.59.

 

plebiscyt

 • PDF
 • Drukuj

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2016/2017

KIK-logo-RGB-150x150Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.

Przeczytaj cały komunikat

 

Więcej: Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2016/2017

 • PDF
 • Drukuj

Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Parzęczew obejmującej obszar położony we wsi Bibianów

Parzęczew, dnia 20.09.2016 r.


OGŁOSZENIE
o wyłożeniu do publicznego wglądu
projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Parzęczew obejmującej obszar położony we wsi Bibianów

Na podstawie art. 17 pkt. 9 i 11 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t. j. Dz. U. 2016 poz. 778 ze zm.), art. 29, art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 353) oraz uchwały Nr XII/112/05 Rady Gminy w Parzęczewie z dnia 29 października 2015 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Parzęczew obejmującej obszar położony we wsi Bibianów

zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu

projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Parzęczew obejmującej obszar położony we wsi Bibianów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko w dniach od 28 września 2016 r. do 18 października 2016 r. w siedzibie Urzędu Gminy Parzęczew, ul. Południowa 1 95-045 Parzęczew w godzinach pracy urzędu.

Więcej: Ogłoszenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Parzęczew obejmującej obszar położony we wsi Bibianów

 • PDF
 • Drukuj

Piknik Rodzinny w Leźnicy Wielkiej

Piknik Rodzinny w Leźnicy Wielkiej

 • PDF
 • Drukuj

Ku czci poległych...

DSC_0685

Jak co roku, we wrześniu, w miejscowości Orła, pod pomnikiem będącym wyrazem hołdu i wdzięczności społeczności Gminy Parzęczew dla obrońców naszej ziemi spotkaliśmy się aby uczestniczyć w żywej lekcji historii. Obchody 77 rocznicy Bitwy w Orłej odbyły się 10 września z udziałem Maksymiliana Kasprzaka – uczestnika Bitwy nad Bzurą, pułkownika Zbigniewa Zielińskiego, Ryszarda Nowakowskiego -Wójta Gminy Parzęczew, Adama Świniucha - Członka Zarządu Powiatu Zgierskiego, władz samorządowych okolicznych gmin, członków Sekcji Kolarskiej „Szwadron” im. Szwoleżerów Rokitniańskich, Kompani Honorowej Harcerzy z ZHP w Ozorkowie, licznych delegacji ze szkół, ochotniczych straży pożarnych, organizacji pozarządowych oraz mieszkańców gminy.
Uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów przy tablicy poświęconej poległym lotnikom z 32 eskadry Rozpoznawczej 3 Pułku Lotniczego z Poznania umieszczonej na murach  kościoła parafialnego w Parzęczewie. Zebrane delegacje oddały hołd poległym minutą ciszy i wspólną modlitwą. Następnie spod świątyni ruszył rajd szlakiem Polskiej Kawalerii po trasie: Piaskowice - Wytrzyszczki - Góra Marii - Julianki - Florianki - Mamień - Pustkowa Góra – Orła, pod przewodnictwem Pana Stanisława Frątczaka – Członka Sekcji Kolarskiej „Szwadron” im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich przy PTTK w Ozorkowie.
Uroczystość przy pomniku w Orłej rozpoczęła się wystrzałem z armatki przeciwpancernej, która stanowi replikę z września 1939 r. Mszę świętą w intencji poległych, odprawił Proboszcz Parafii Niepokalanego Poczęcia w Grotnikach Krzysztof Jezierski. Po mszy wysłuchano Apelu Poległych, przywołującego do wojskowego szyku bohaterów walczących za nasz kraj, oddano salwę honorową oraz złożono kwiaty pod pomnikiem.

Więcej: Ku czci poległych...

Strona 9 z 91

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl