Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Baza Usług Rozwojowych

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, dzięki wsparciu ze środków unijnych uruchomiła internetową bazę zawierająca oferty szkoleń, studiów podyplomowych, kursów zawodowych, doradztwa, e-learningu oraz innych działań, dzięki którym przedsiębiorstwa i osoby prywatne rozwijają swoje kompetencje. Baza stanowi podstawowe narzędzie umożliwiające pozyskanie dofinansowania w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 (tzw. podmiotowe systemy finansowania). Dzięki temu każdy zainteresowany skorzystaniem z opublikowanej oferty usług rozwojowych ma możliwość łatwego i szybkiego odnalezienia usługi dopasowanej do swoich potrzeb.

Rejestracji można dokonać klikając w link: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/users/login, natomiast interesujących ofert można wyszukać pod adresem https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

W serwisie informacyjnym portalu dostępne są także wskazówki/pomoce dla użytkowników Bazy np.:

- Instrukcja dostępna on-line https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/helps/help-browser

- filmiki instruktażowe http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/baza-wiedzy/filmy-instruktazowe

- Poradnik dla branży szkoleniowej http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/baza-wiedzy/poradnik-dla-branzy-szkoleniowej

W zakładce dofinansowanie PARP rozpoczął publikację  krótkich  informacji o najważniejszych warunkach dot. dofinansowania w regionach. http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

 • PDF
 • Drukuj

Kotłownia wybudowana

DSC_0552

14 grudnia w obecności wielu zaproszonych gości dokonano uroczystego odbioru kotłowni komunalnej  w Parzęczewie. Obiekt został wybudowany w ramach projektu „Modernizacja systemu ciepłowniczego w Parzęczewie”. Gmina pozyskała na jego realizację prawie 2 mln dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dzięki tej inwestycji został zmodernizowany system ciepłowniczy na terenie Parzęczewa, nowoczesne rozwiązania zastosowane w kotłowni pozwolą na mniejszą emisję  gazów cieplarnianych i pozwolą na efektywniejsze zarządzanie rozprowadzaniem ciepła  w Parzęczewie. Podstawowym paliwem jest biomasa, czyli drewniane zrębki. Przy kotłowni wybudowano również magazyn paliwa o powierzchni 900 m2. Pozwoli to na prowadzenie prawidłowej gospodarki zrębkami, poprzez utrzymanie niskiej wilgotności, a w efekcie do poprawy sprawności całego systemu i ograniczenia kosztów produkcji ciepła.

Więcej: Kotłownia wybudowana

 • PDF
 • Drukuj

Razem dla Antosia - podsumowanie akcji charytatywnej

kolarz_Anto

Dzień 2 grudnia 2016 roku zapisał się w kalendarium Zespołu Szkół w Parzęczewie jako dzień szczególny. W to grudniowe popołudnie wszystkie serca i serduszka biły dla małego Antosia Błaszczyka, któremu dedykowany był nasz Mikołajkowy Koncert Charytatywny. Zbieraliśmy pieniądze na leczenie i rehabilitację tego niespełna półtorarocznego chłopczyka, który od wielu miesięcy walczy z ciężką chorobą nowotworową.
Inicjatorami i głównymi organizatorami tego niecodziennego przedsięwzięcia byli rodzice klasy IVb, w której uczy się starsza siostra Antosia. Całość działań koordynowały dwie nauczycielki- Marta Stańczyk i Aleksandra Sroczyńska- Kisser. W akcję czynnie włączyła się cała społeczność szkolna: uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz  pracownicy obsługi, administracji i stołówki. Wspierały nas wszystkie instytucje działające na terenie gminy Parzęczew:  Forum Inicjatyw Twórczych, Fundacja Rozwoju Gmin PRYM, Gminna Biblioteka Publiczna w Parzęczewie wraz z oddziałem filialnym w Chociszewie, Ośrodek Zdrowia, PKPS Zarząd w Parzęczewie pracownicy Punktu Przedszkolnego „Plastuś” i Urzędu Gminy. W zbiórkę zaangażowały się ościenne szkoły, jednostki Straży Pożarnej w Parzęczewie i Ozorkowie, Starostwo Powiatowe w Zgierzu oraz Urząd Miasta w Ozorkowie. Skala przedsięwzięcia była ogromna, zaskoczyła nawet samych organizatorów. Naszymi partnerami zostało około 150 firm i wiele osób prywatnych. Patronatem honorowym objęli akcję obecny na imprezie Wójt Gminy Ryszard Nowakowski oraz Rada Gminy Parzęczew.

Więcej: Razem dla Antosia - podsumowanie akcji charytatywnej

 • PDF
 • Drukuj

Bez matmy nie da się żyć!

 

DSC_0013W ramach konkursu grantowego „mPotęga” od 15 września do 16 grudnia 2016r w Szkole Podstawowej w Parzęczewie realizowany jest projekt  "Bez matmy nie da się żyć" skierowany do uczniów klas I -VI . Ma on na celu pokazanie, że matematyka przydaje się w wielu dziedzinach życia. Realizowany jest w czterech modułach: I - matematyka w kuchni, II - matematyka w sporcie, III - matematyka w zabawie, IV - matematyka w plenerze.
W ramach I modułu przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne. Odbyły się one 15 listopada i wzięli w nich udział uczniowie z klas IV i VI. Podczas warsztatów dzieci przekonały się, że matematyki można się uczyć nie tylko w sali lekcyjnej, ale także w kuchni i że bez matematycznych umiejętności trudno byłoby cokolwiek sporządzić. Królowa nauk w praktyce sprawdziła się doskonale i była pomocna podczas wypieku ciast, bułeczek drożdżowych oraz lepienia pierogów. Dzieci uczyły sie poprzez pracę, świetnie się przy tym bawiąc. Spotkanie zakończyło się wspólną konsumpcją sporządzonych potraw.
W ramach II modułu we wrzesniu została zorganizowana olimpiada lekkoatletyczna, w której sędziami byli uczniowie. Do oceny wyników poszczególnych uczestników posługiwali się stoperami i taśmami mierniczymi zakupionymi w ramach projektu.

 

Więcej: Bez matmy nie da się żyć!

 • PDF
 • Drukuj

Razem pomóżmy małemu Antosiowi!

dla_Antosia_plakat2Informacje z Komitetu Organizacyjnego tutaj

 • PDF
 • Drukuj

Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST

rankingW tym roku po raz 13. wyłoniono laureatów rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Zwycięzcami zostali: Kleszczów, Dziwnów, Karpacz i Gliwice. Ranking opracowywany jest pod przewodnictwem prof. dr hab. Eugeniusza Sobczaka – wykładowcy na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Ma on na celu monitorowanie zróżnicowanego rozwoju społeczno-ekonomicznego wszystkich gmin i regionów oraz promocję na bazie opracowanych wzorców-dobrych praktyk. Celem rankingu jest również propagowanie rozwoju gmin. Jak ranking przekłada się na rzeczywiste stymulowanie rozwoju jednostek samorządu terytorialnego? - "On się przekłada na rzeczywistość, bo coraz więcej gmin się nim interesuje. Pytają, gdzie można porównać się do innych. Poprzez analizę porównawczą do sąsiadów, do innych gmin, stawiają sobie pytanie, dlaczego te inne są lepsze.
Diagnoza, którą robimy, odpowiada na wiele pytań, m.in. o wydatki na inwestycje, liczbę pracujących, liczbę podmiotów na tys. mieszkańców, udział dochodów własnych, który jest bardzo ważny przy planowaniu w długiej perspektywie" – mówi prof. Sobczak.
Gmina Parzęczew w rankingu gmin wiejskich zajmuje 655 miejsce w Polsce i drugie w powiecie zgierskim (Zgierz – miejsce 524, Parzęczew – miejsce 655, Ozorków – miejsce 681, Głowno – miejsce 787).

Więcej: Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST

 • PDF
 • Drukuj

Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego "Czarno na Białym"

15137609_1127447967310503_6031108352048284925_o

16 listopada w Forum Inicjatyw Twórczych odbyło się rozstrzygnięcie XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Czarno na Białym" organizowanego w ramach X Festiwalu Puls Literatury. Konkurs co roku przyciąga duże grono miłośników poezji, którzy pragną podzielić się z innymi swoim talentem. Jury w składzie: Maria Duszka, Konrad Tatarowski, Marek Czuku po uprzedniej analizie 187 nadesłanych na konkurs zestawów wierszy postanowiło przyznać:

I miejsce – Michałowi Gajdzie za zestaw wierszy opatrzony godłem „Kawiarz”
II miejsce – Tadeuszowi Knyziakowi za zestaw wierszy opatrzony godłem „Coobus”
III miejsce – Marcinowi Lewińskiemu za zestaw wierszy opatrzony godłem „Garamond”

Laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne, natomiast Wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymali:
Mariusz Kosmala za zestaw wierszy opatrzony godłem „WY”
Mirosław Kowalski za zestaw wierszy opatrzony godłem „SZEPT”
Mariusz Malec za zestaw wierszy opatrzony godłem „Beryl”
Adriana Mickiewicz za zestaw wierszy opatrzony godłem „Laura”
Kacper Płusa za zestaw wierszy opatrzony godłem „Zeznania samca omega”
Małgorzata Korbiel za zestaw wierszy opatrzony godłem „Buczyna”
Leszek Bartoszewski za zestaw wierszy opatrzony godłem „BARTEK 44"

Po ogłoszeniu werdyktu i odczyatniu zwicięskich wierszy odbyło się spotkanie autorskie łódzkich poetów – Przemysława Owczarka i Macieja Roberta. Imprezę zakończył znakomity recital dobrze znanego parzęczewskiej publiczności Pavla Samokhina, któremu towarzyszył serbski artysta Darko Bugaric.

źródło: Forum Inicjatyw Twórczych

Więcej: Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego "Czarno na Białym"

Strona 10 z 95

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl