Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego

dzie_samorzdowca

 • PDF
 • Drukuj

Życzenia na Dzień Matki

Życzenia na Dzień Matki

 • PDF
 • Drukuj

Majówka Staropolska

IMG_8757

W dniu 20 maja 2017 już po raz drugi odbyła się Majówka Staropolska. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Bibianów aktywnie integrując mieszkańców sołectwa jak również gminy Parzęczew. Jak w roku poprzednim oryginalna dekoracja staropolska jak i tematyka imprezy cieszyła się wielkim zainteresowaniem przybyłych gości. Gospodarze imprezy pamiętali zarówno o uczcie dla ciała jak i ducha. Można było skosztować pysznych ciast upieczonych przez okoliczne gospodynie jak również wyrobów kuchni staropolskiej wsi. Wszyscy chętni mogli częstować się kiełbaską prosto z ogniska lub tradycyjnymi ciepłymi posiłkami serwowanymi z kuchni polowej. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji. Nie zabrakło wielu zabaw i konkursów w których chętnie brały udział nie tylko dzieci lecz również dorośli. Fontanna z czekoladą, tworzenie wianków, wożenie wody taczką czy zabawy z klaunem to tylko niektóre z nich. Muzyczną oprawę imprezy zapewnił zespół "Awers", a czas uprzyjemnił również występ zespołu dziecięcego działającego przy FIT. Piękna pogoda i dobry humor nie opuszczał zarówno gości jak i organizatorów. Prezes Stowarzyszenia Bogumiła Bednarek widzi ogromne zainteresowanie imprezą i już dziś zaprasza wszystkich za rok na kolejną Majówkę Staropolską do sołectwa Bibianów.

 

Więcej: Majówka Staropolska

 • PDF
 • Drukuj

"Wiosenne dyktando 2017"

wiosenne_dyktando

W Zespole Szkół w Parzęczewie odbył się dzisiaj Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny pn.: "Wiosenne dyktando". Celem konkursu było propagowanie posługiwania się poprawną polszczyzną, rozbudzenie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych oraz zachęcenie do podejmowania współzawodnictwa. Inicjatorkami dyktanda były nauczycielki j. polskiego, panie Aleksandra Sroczyńska – Kisser i Sylwia Gabryelczyk. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych w Parzęczewie i Chociszewie. Po eliminacjach szkolnych wyłoniono 9 finalistów, którzy pisali dyktando autorstwa Dyrektor Forum Inicjatyw Twórczych -Renaty Nolbrzak. Mistrzem ortografii został  Kacper Wąchała (SP Parzęczew), który otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł., przyznaną przez Wójta Gminy Parzeczew Ryszarda Nowakowskiego. II m-ce zajęła Katarzyna Zientalska (SP Parzęczew), a trzecie Marta Walczak (SP w Chociszewie), które otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Parzęczewie. Wszyscy uczestnicy otrzymali też upominki ufundowane przez Gminę Parzęczew.

 • PDF
 • Drukuj

"Tylko słabi gracze biorą dopalacze"

1-5

20 maja 2017r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 w Ozorkowie odbył się piknik rodzinny, podczas którego rozegrano Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Tylko słabi gracze biorą dopalacze”. Organizatorami imprezy byli dzielnicowi z Komisariatu Policji w Ozorkowie. Turniej piłki nożnej rozegrano w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnzajalne. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół z terenu gminy Ozorków i gminy Parzęczew, łącznie 17 drużyn. Naszą gminę reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Parzęczewie oraz Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Parzęczewscy gimnazjaliści w swojej kategorii wiekowej zajęli III miejsce. Uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów, sponsorów oraz samorządy, w tym przez Wójta Gminy Parzęczew.

Poza zmaganiami na boisku piłkarskim można było wziąć udział w licznych konkursach dla dzieci i dorosłych, czy np. obejrzeć sprzęt prezentowany przez służby mundurowe. Dużym powodzeniem cieszył się pokaz walki zaprezentowany przez żołnierzy z Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej, występy cheerleaderek Pink Girls oraz pokaz zumby.

Więcej: "Tylko słabi gracze biorą dopalacze"

 • PDF
 • Drukuj

Zakończono przebudowę trzech dróg gminnych

DSC_0110

Na remontowanych w ostatnim czasie drogach gminnych wykonano już oznakowanie pionowe i poziome. Tym samym prace na drogach w Chociszewie, Kowalewicach i Ignacewie Folwarcznym dobiegły końca. Do tej pory przebudowano 1,6 km nawierzchni, a wartość nakładów poniesionych na te inwestycje to 627 tys. zł. Wykonawcą prac na przebudowanych drogach była firma WŁODAN. Aktualnie trwają prace przy przebudowie drogi gminnej w Pustkowej Górze oraz na drodze powiatowej w Trojanach.

Więcej: Zakończono przebudowę trzech dróg gminnych

 • PDF
 • Drukuj

Gminne obchody Dnia Strażaka

DSC_0017

13 maja br. odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzęczewie, gdzie zebrali się strażacy oraz zaproszeni goście. Za służbę na rzecz społeczności lokalnej dziękował strażakom Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, st.bryg. Zbigniew Grzelak – Komendant Powiatowy PSP w Zgierzu oraz Ryszard Nowakowski Wójt Gminy Parzęczew i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Parzęczewie. Prezydium Zarządu przyznało 40 druhom odznaki „Za wysługę lat”. Najdłuższym stażem strażaka ochotnika może pochwalić się druh Stanisław Jurczyk, który swoją służbę pełni już od 60 lat.

Więcej: Gminne obchody Dnia Strażaka

 • PDF
 • Drukuj

Przebudowa ul. Lipowej

DSC_0489

W dniu dzisiejszym przekazano teren pod przebudowę ulicy Lipowej w Parzęczewie. Nowa, asfaltowa nawierzchnia zostanie położona na długości 265 mb i połączy ulicę Łęczycką z ulicą Kątną. Na całej długości zostanie wybudowany chodnik wraz z wjazdami do posesji. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec czerwca.

Strona 10 z 102

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl