Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

"Widzę i opisuję" - warsztaty dziennikarskie w parzęczewskim Gminazjum

DSC_1900_1280x853

9 września 2016 roku w gimnazjum w Parzęczewie odbyły się pierwsze zajęcia teoretyczne w ramach warsztatów dziennikarskich „Widzę i opisuję”. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia idei programu Koalicje Kultury i profilu działalności stowarzyszenia Pamięć-Tozsamość-Rozwój” oraz zapowiedzi działań planowanych w ramach projektu. Spotkanie z grupą dwudziestu gimnazjalistów poprowadzili Renata Nolbrzak i Piotr Sankowski. Część merytoryczna objęła następujące zagadnienia: typy i funkcje mediów, etyka dziennikarska. Dość szybko udało się stworzyć przyjemną i twórczą atmosferę. Uczestnicy warsztatów okazali się kreatywnymi i spontanicznymi ludźmi. Wielu z nich brało czynny udział w zajęciach, dzieląc się swoimi pomysłami i skojarzeniami.

 

loga_fit

 

Więcej: "Widzę i opisuję" - warsztaty dziennikarskie w parzęczewskim Gminazjum

 • PDF
 • Drukuj

77. Rocznica Bitwy w Orłej

pakat_Ora_2016

 • PDF
 • Drukuj

'...Spotkajmy się w Powiecie Zgierskim"

Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego zapraszają na otwarcie wystawy IX Pleneru Malarskiego "Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej - Spotkajmy Się w Powiecie Zgierskim", które odbędzie się w dniu 3 września o godz. 14:00 w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury przy ul. R. Traugutta 18 w Łodzi. Wydarzenie kulturalne wpisane jest w kalendarium obchodów święta województwa łódzkiego Mixera Regionalnego i objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Starosty Zgierskiego Bogdana Jaroty, Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego Henryka Brzyszcza i Burmistrza Strykowa Andrzeja Jankowskiego. Wśród obrazów prezentowanych podczas wernisażu znajdą się prace przedstawiające obiekty charakterystyczne dla Gminy Parzęczew, która również uczestniczyła w przedsięwzięciu.

Afisz_Pejza_2016_A3_krzywe_may

 • PDF
 • Drukuj

Parzęczew widziany i opisany

koalicje_kultury

 • PDF
 • Drukuj

Opracowanie Aktualizacji Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Parzęczew na lata 2016-2032

wfos_logo_nowe

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w dniu 4 sierpnia 2016r. udzielił Gminie Parzęczew dotacji w wysokości 7 000,00 zł na zadanie pn. "Opracowanie Aktualizacji Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Parzęczew na lata 2016-2032".

Podstawowym celem przygotowania Programu jest oczyszczenie terenu Gminy Parzęczew z wyrobów zawierających azbest, poprzez stosowanie się do harmonogramu stopniowego usuwania wyrobów zawierających azbest, a co za tym idzie wyeliminowanie jego negatywnego wpływu na zdrowie mieszkańców Gminy, a także na stan środowiska na jej terenie.

 

Więcej: Opracowanie Aktualizacji Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Parzęczew na lata 2016-2032

 • PDF
 • Drukuj

Nowoczesna kotłownia na biomasę w Parzęczewie

Kotownia_Parzczew

Nowoczesna kotłownia na biomasę, która powstanie przy ul. Południowej w Parzęczewie, nabiera kształtów. Inwestycja wystartowała w maju br. Tuż po zakończeniu prac ziemnych i wykonaniu niezbędnych instalacji rozpoczęto prace budowlane. Dotyczyły one głównie budynku kotłowni, ale wykonano także przyłącza cieplne do budynku szkoły i Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz częściowo węzeł cieplny w budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia. Zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał tego roku. Całkowita wartość prac to 2.594.530 złotych, z czego prawie 2 miliony Gmina otrzymała z  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Łodzi.

 • PDF
 • Drukuj

"Zaginione piękno..." - kolejna odsłona Festiwalu "Kolory Polski"

Kolory_Polski_Parzczew_21.08.2016r._fot._Marcin_Stpie

„Kolory Polski” to wędrowny festiwal od 17 lat organizowany przez Filharmonię Łódzką. Festiwalowa muzyka rozbrzmiewa na różnych przestrzeniach, fizycznych i kulturowych, często w plenerze, w atmosferze rodzinnego pikniku, ale też w kościołach, gdzie muzyka nabiera swoistego, duchowego wymiaru. Tak też było na tegorocznym koncercie w Parzęczewie. W kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Anny wystąpił lwowski zespół wokalny A cappella Leopolis.  Wykonuje on muzykę dawnych epok, dbając o respektowanie ówczesnych manier wykonawczych. Podczas koncertu zatytułowanego „Zaginione piękno – muzyka cerkiewna pierwszej Rzeczypospolitej” muzycy wykonali utwory cerkiewne kompozytorów szkoły wileńsko-lwowskiej.

Więcej: "Zaginione piękno..." - kolejna odsłona Festiwalu "Kolory Polski"

 • PDF
 • Drukuj

Dożynki powiatowe 2016

Plakat_Doynki_Powiatowe-Gminne_2016_-_oficjalny

 • PDF
 • Drukuj

Ogłoszenie

ogloszenie_Tubdzin

Strona 10 z 91

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl