Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 21 stycznia 2011 roku w Punkcie Przedszkolnym w Parzęczewie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały część artystyczną - śpiewały piosenki i recytowały wierszyki dla swoich ukochanych Babć i Dziadków, którzy bardzo licznie stawili się, aby wspólnie z wnuczętami obchodzić swoje święto. Podczas uroczystości dzieci wręczyły Babciom i Dziadkom samodzielnie przygotowane pamiątkowe laurki.

Po części artystycznej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Więcej: Dzień Babci i Dziadka

 • PDF
 • Drukuj

Zaproszenie na bezpłatną mammografię

Zaproszenie na bezpłatną mammografię

 • PDF
 • Drukuj

Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2011"

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2011" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z miejscowości do 20 000 mieszkańców.

W Ogólnopolskim Konkursie Grantowym o dotacje do 40 000 zł na projekty trwające 15 miesięcy (pomiędzy 1 czerwca 2011 roku a 30 listopada 2012 r.) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.

Termin składania wniosków upływa 22 lutego 2011 roku.

Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego znajdują się na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl.

 • PDF
 • Drukuj

III edycja konkursu "Polska Wieś – dziedzictwo i przyszłość"

III edycja konkursu
na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich
"Polska Wieś – dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłasza III edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Przeczytaj ogłoszenie o konkursie.

 • PDF
 • Drukuj

Uroczyste pożegnanie Zastępcy Wójta Gminy Parzęczew

W dniu 14 stycznia 2011 roku w Urzędzie Gminy w Parzęczewie odbyło się uroczyste pożegnanie Zastępcy Wójta Gminy Parzęczew Pana Adama Świniucha, który został powołany na stanowisko sekretarza Powiatu Zgierskiego.

Wójt Gminy Ryszard Nowakowski wraz z współpracownikami podziękowali Panu Świniuchowi za wspólne 8 lat wyrażając nadzieję na dalszą współpracę i wkład w rozwój Gminy Parzęczew.

 • PDF
 • Drukuj

Po co te pieniądze?

Kalejdoskop

Kalejdoskop

magazyn kulturalny Łodzi i województwa łódzkiego

nr 1/2011

art. Po co te pieniądze?
autor: Renata Nolbrzak

Więcej: Po co te pieniądze?

 • PDF
 • Drukuj

Otwarcie ofert złożonych do przetargu na przebudowę drogi gminnej nr 120278E przez wieś Mikołajew i Nową Jerozolimę

W dniu 4 stycznia 2011 r. o godzinie 10.30 nastąpiło otwarcie ofert złożonych do przetargu na przebudowę drogi gminnej nr 120278E przez wieś Mikołajew i Nową Jerozolimę o długości 2,662 km.

Planowany termin wykonania prac to 30 czerwca 2011 r. Zadanie dofinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.

Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w wyniku prac komisji przetargowej.

 • PDF
 • Drukuj

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - PARZĘCZEW 2010

W dniu 8 grudnia 2010r. w Punkcie Przedszkolnym w Parzęczewie odbyło się uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka”. Tego dnia dzieci złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków. Uroczystość została zorganizowana w ramach projektu pt. „Wczesna edukacja drogą do sukcesu poprzez kontynuację Punktu Przedszkolnego w Parzęczewie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO Kapitał Ludzki.

Uroczystość pasowania rozpoczęła się od uroczystego występu dzieci, podczas którego przedszkolaki recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Następnie Wójt Gminy Ryszard Nowakowski, każdego przedszkolaka pasował za pomocą dotknięcia zaczarowanym lizakiem.

Miłym akcentem było wręczenie wszystkim maluchom dyplomu dzielnego przedszkolaka, który z pewnością będzie wspaniałą pamiątką z najmłodszych lat pobytu w Punkcie Przedszkolnym.

Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości dzieci wspólnie z rodzicami udały się na słodki poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Więcej: PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - PARZĘCZEW 2010

Strona 91 z 97

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl