Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

III Powiatowy Turniej Bibliotek

Forum Inicjatyw Twórczych zaprasza biblioteki z terenu powiatu zgierskiego do udzialu w III Powiatowym Turnieju Bibliotek pod patronatem Starosty Powiatu Zgierskiego.

 • PDF
 • Drukuj

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011CO TO JEST SPIS POWSZECHNY?

Ostatnio przeprowadzone w Polsce spisy (powszechny spis ludności oraz powszechny spis rolny) miały miejsce w 2002r. Zarówno spis ludności i mieszkań, jak i spis rolny są badaniami obowiązkowymi, realizowanymi w oparciu o ustawy o spisach. Są to jednocześnie największe przedsięwzięcia statystyczne jakie podejmowane są nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Realizacja takich projektów wymaga pełnej mobilizacji, zarówno społeczeństwa jak i państwa.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

Spisy powszechne są istotnymi momentami w życiu narodu, kiedy państwo pyta swoich obywateli „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o inne istotniejsze informacje związane z funkcjonowaniem społeczeństwa. W ocenie organizacji międzynarodowych spisy są jednymi z największych przedsięwzięć organizacyjnych mobilizujących narody w czasach pokoju. Spisom powinien przyświecać cel profesjonalnej ich realizacji, co jest nie bez znaczenia dla odbioru wizerunku państwa przez obywateli.

Więcej: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

 • PDF
 • Drukuj

Doskonalenie kompetencji kadr samorządowych Dorzecza Bzury i Neru

LogoStowarzyszenie ds. Badania Pracy i Organizacji Przedsiębiorstw REFA Wielkopolska w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Gmin „PRYM” w Parzęczewie, Stowarzyszeniem Rozwoju Edukacji Ustawicznej „Transfer” oraz 10 samorządami gminnymi z terenu województwa łódzkiego (Gmina Dalików, Gmina Wartkowice, Gmina Zgierz, Gmina Parzęczew, Gmina Dmosin, Gmina Brzeziny, Miasto Brzeziny, Gmina Rogów, Gmina Jeżów i Gmina Koluszki) realizuje projekt pn. „Doskonalenie kompetencji kadr samorządowych Dorzecza Bzury i Neru”.

Projekt realizowany jest w ramach działania 5.2 Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt jest realizowany w okresie od 1 stycznia 2011r. do 31 grudnia 2012 roku.

Więcej: Doskonalenie kompetencji kadr samorządowych Dorzecza Bzury i Neru

 • PDF
 • Drukuj

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków

Wznowiono prace przy budowie przydomowych oczyszczalni ścieków. Firma realizująca inwestycję - "WOBET-HYDRET" z Aleksandrowa Łódzkiego oddeleguje do prac 3 ekipy. 
Zgodnie z umową wszystkie oczyszczalnie powinny być wybudowane do końca czerwca 2011 roku.
 • PDF
 • Drukuj

Przebudowa drogi w Mikołajewie i Nowej Jerozolimie

Rozpoczęły się prace przy przebudowie drogi gminnej nr 120278E przez wieś Mikołajew i Nową Jerozolimę. Został wytyczony przebieg drogi, wykonano korytowanie oraz rozpoczęto wywożenie szlaki przygotowując teren na położenie kruszywa.

Wykonawcą inwestycji jest firma „MARKBUD” Sp. z o.o. z Poddębic.
Zadanie dofinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.

 • PDF
 • Drukuj

Wizyta w Gminie Żelechlinek

We wtorek 15 marca, z inicjatywy Pana Bogdana Wydrzyńskiego – współautora opracowania „Chociszew - dzieje osady i okolic”, Wójt Ryszard Nowakowski wraz z Panią Sekretarz Jolantą Żłobińską oraz Panią Renatą Nolbrzak - Dyrektor Forum Inicjatyw Twórczych gościli w Gminie Żelechlinek w powiecie tomaszowskim. Obie Gminy łączy wspólna historia oraz fakt, iż na ich terenie znajdują się wsie o takiej samej nazwie. Chodzi o miejscowości Chociszew oddalone od siebie o ok. 100 km.

 

Więcej: Wizyta w Gminie Żelechlinek

 • PDF
 • Drukuj

Bal Karnawałowy w Punkcie Przedszkolnym w Chociszewie

W dniu 8 marca 2011r. w Punkcie Przedszkolnym w Chociszewie odbył się ostatkowy bal karnawałowy. Podczas balu przedszkolaki oraz wychowawczynie prezentowały się w prześlicznych bajkowych strojach.

Nauczycielki przygotowały dla dzieciaków różnorodne gry i zabawy, wśród których znalazły się m.in.: zabawa „kry” z arkuszami papieru – krami; zabawy z chustą animacyjną i balonami; „taniec naśladowaniec”, w którym dzieci naśladują taniec wskazanej przez nauczyciela osoby.

Po radosnych buziach było widać, że dzieci są zachwycone uroczystym sposobem spędzenia ostatniego dnia karnawału.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Malwina Lubczyńska
Koordynator projektu

Strona 91 z 99

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl