Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Wycieczka do Warszawy

Forum Inicjatyw Twórczych zaprasza do udziału w wycieczce do Warszawy, organizowanej  w dn. 1 lipca 2011 r. w ramach cyklu wydarzeń pod hasłem „Tolerancja”.

Wycieczka ma na celu udział w uroczystościach związanych z rozpoczęciem  polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W ramach uroczystości odbędzie się EUharmonia - etniczna uczta - podróż muzyczna po Europie i kulturach mniejszości zamieszkujących Polskę w przeszłości i dziś.

Wystąpią m.in.:

 • węgierski zespół TEKA z tancerzami,
 • zespół DROM z wybitnym śpiewakiem cygańskim Adamem Kozłowskim,
 • bukaresztańska kapela MAHALA RAI BANDA z towarzyszeniem polskich górali: Tomasza Jabko Łapka (skrzypce) i Stanisława Karpiela – Bułecki (wokal)
 • Gooral (Mateusz Górny)
 • zespół ELBICHO (połączenie flamenco, progresywnego rocka, rytmów afro-latynowskich, reggae i ska)

W czasie koncertów będzie można również spróbować specjałów kulinarnych: oprócz tradycyjnych polskich pierogów, korycińskich serów i góralskich oscypków, potrawy kuchni wietnamskiej, senegalskiej, czeczeńskiej, ormiańskiej, rosyjskiej, żydowskiej oraz węgierskiej.

Szczegóły na str.: http://etno.serpent.pl/koncerty2011/euharmonia.php

Koszt wycieczki – 70 zł. (w tym obiad). Zapisy w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 42 299 79 23 lub 500 108 816.

 • PDF
 • Drukuj

Nowe zasady dotyczące wyborów na ławnika

NOWE ZASADY DOTYCZĄCE WYBORÓW NA ŁAWNIKA

W dniu 12 maja br. Senat przyjął bez poprawek uchwaloną w dniu 15 kwietnia 2011 r. ustawę o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych co oznacza, że

Do dnia 30 czerwca 2011 r.:

1) prezesi właściwych sądów;

2) stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa, z wyłączeniem partii politycznych;

3) co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy dokonującej wyboru

- zgłaszają kandydatów na ławników.

Zgłoszenia kandydatów, które wpłyną do rady gminy po 30 czerwca 2011 r. pozostaną bez dalszego biegu (czyli nie zostaną przez radę rozpatrzone). Przywrócenie terminu do zgłoszenia kandydatów jest niedopuszczalne.

Więcej: Nowe zasady dotyczące wyborów na ławnika

 • PDF
 • Drukuj

Wyjazd do ZOO Safari w Borysewie

W dniu 2 czerwca 2011r. dla dzieci z Punktu Przedszkolnego w Chociszewie został zorganizowany wyjazd do ZOO Safari w Borysewie.

Przedszkolaki podczas spaceru po zoo nie tylko oglądały znajdujące się tam zwierzęta ale również dowiedziały się o nich wielu ciekawych informacji. Po obiedzie na dzieciaki czekały kolejne atrakcje tj. przejażdżka na kucyku i figlarnia. Po radosnych buziach dzieci było widać że wycieczka była bardzo udana.

Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji projektu pt. „Upowszechnienie edukacji przedszkolnej w gminie Parzęczew poprzez utworzenie Punktu Przedszkolnego w Chociszewie" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO Kapitał Ludzki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Więcej: Wyjazd do ZOO Safari w Borysewie

 • PDF
 • Drukuj

Forum Inicjatyw Twórczych zaprasza do obejrzenia wystawy „Przybyli, odeszli, są… Polscy Żydzi”.

Forum Inicjatyw Twórczych zaprasza do obejrzenia wystawy „Przybyli, odeszli, są... Polscy Żydzi".

Wystawę można zwiedzać BEZPŁATNIE do 28 czerwca 2011r. w godz. 9.00 – 16.00 w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie. Prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu zwiedzania pod numerem telefonu 42 299 79 23 lub 693 877 710. Przy grupie powyżej 10 osób zapewniamy bezpłatnie przewodnika.

Celem wystawy „Przybyli, odeszli, są... Polscy Żydzi" jest zwalczanie antysemityzmu przez poznanie historii narodu żydowskiego oraz jego związku z kulturą i historią Polski. Wystawa została wypożyczona z Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie. Jej podsumowanie odbędzie się 20 czerwca 2011r. w godz. 10.00 – 12.00. W programie m.in. występy artystyczne oraz rozstrzygnięcie konkursu (regulamin na www.parzeczew.pl). Wstęp wolny.

Wystawą rozpoczynamy cykl przedsięwzięć pod wspólnym tytułem TOLERANCJA, w ramach którego przybliżać będziemy kultury innych nacji. Aby prawidłowo funkcjonować wśród przedstawicieli różnych kultur i religii, a jednocześnie nie zatracić własnej tożsamości, powinniśmy nauczyć się tolerancji wobec odmienności kulturowych.

 • PDF
 • Drukuj

Forum Inicjatyw Twórczych ogłasza konkurs na plakat pod hasłem „TOLERANCJA”

Forum Inicjatyw Twórczych ogłasza konkurs na plakat pod hasłem „TOLERANCJA"

W związku z organizacją wystawy: „Przybyli, odeszli, są... Żydzi polscy", której celem jest kształtowanie i wzmacnianie postawy poszanowania odmiennych od naszych poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych, proponujemy konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „TOLERANCJA". Jeden plakat mogą wykonać maksymalnie 2 osoby. Praca powinna spełniać następujące wymagania:

 • format min. A3
 • imiona i nazwiska autorów oraz szkołę i klasę lub wiek
 • posiadać podane poniżej cechy plakatu artystycznego.

Prace należy składać do 14 czerwca 2011r. w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie ul. Ozorkowska 3 lub u p. Iwony Michalak w Szkole Podstawowej w Parzęczewie w poniedziałki, środy i piątki. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas IV – VI oraz gimnazjum, a także wszystkie osoby dorosłe.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 czerwca 2011r. Nagrodami w konkursie będą książki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Więcej: Forum Inicjatyw Twórczych ogłasza konkurs na plakat pod hasłem „TOLERANCJA”

 • PDF
 • Drukuj

Dzień Rodziny w Punkcie Przedszkolnym

31 maja 2011r. dzieci biorące udział w projekcie pt. „Wczesna edukacja drogą do sukcesu poprzez kontynuację Punktu Przedszkolnego w Parzęczewie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO Kapitał Ludzki obchodziły „Dzień Rodziny”. Uroczystość, którą rozpoczął wójt Ryszard Nowakowski życzeniami dla rodziców, odbyła się w Centrum Odnowy Wsi w Parzęczewie. Wójt podkreślił fakt, że rodzina jest najważniejszą jednostką w życiu każdego człowieka.

Dzieci przygotowały dla rodziców i zaproszonych gości przedstawienie, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz z wdziękiem i dziecięcym urokiem tańczyły w rytm muzyki. Mali aktorzy wystąpili w pięknych, kolorowych strojach, które przygotowały wraz z rodzicami. Część dzieci była przebrana za wiosenne kwiaty, a pozostałe nosiły na głowach zabawne czapeczki. Podczas części artystycznej walczyły ze stresem i tremą by jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi rodzicami. Wszyscy zgromadzeni goście podziękowali za ten dziecięcy trud gromkimi brawami. Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom przepiękne świeczniki, które własnoręcznie wykonały na zajęciach papieroplastyki. Widać było wzruszenie mam malujące się na twarzach i dumę rozpierającą szczęśliwych ojców.

Więcej: Dzień Rodziny w Punkcie Przedszkolnym

 • PDF
 • Drukuj

"Dzień Dziecka - bezpieczny maluch na drodze"

„Dzień Dziecka – bezpieczny maluch na drodze”

27 maja 2011 roku nad zalewem oraz w Centrum Odnowy Wsi w Parzęczewie odbyła się impreza edukacyjna połączona z obchodami Dnia Dziecka. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Organizatorami byli: Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Gmina Parzęczew oraz Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie. Impreza zorganizowana była w ramach projektu „Bezpieczne dzieci na drogach gminy Parzęczew” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Ze względu na swój otwarty charakter impreza skierowana była do wszystkich mieszkańców gminy Parzęczew, a w szczególności dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów. Program imprezy miał za zadanie przybliżyć wszystkim uczestnikom informacje z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Obie części imprezy otworzył Wójt Gminy Ryszard Nowakowski, który złożył wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta.

Więcej: "Dzień Dziecka - bezpieczny maluch na drodze"

 • PDF
 • Drukuj

XVII Sportowy Turniej Miast i Gmin 2011

Gmina Parzęczew bierze udział w XVII Sportowym Turnieju Miast i Gmin.
Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z załącznikiem i włączenie się do Turnieju.

 • PDF
 • Drukuj

Bezpieczne dzieci na drogach Gminy Parzęczew

„Bezpieczne dzieci na drogach Gminy Parzęczew”

Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi - Realizator

Gmina Parzęczew - Partner
Cel główny:
Podniesienie wiedzy i świadomości z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego mieszkańców gminy Parzęczew, w szczególności przedszkolaków oraz uczniów z gminy Parzęczew, jak również rodziców oraz opiekunów.
Cel główny zostanie zrealizowany poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie jednodniowej imprezy edukacyjnej „Dzień Bezpieczeństwa na Drodze”.
Impreza odbędzie się 27 maja 2011 roku w Parzęczewie. Ze względu na swój otwarty charakter skierowana jest do mieszkańców gminy Parzęczew, a w szczególności dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów.
Impreza składać się będzie z trzech elementów:
1. Zabawy i konkursy edukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i sposobów unikania zagrożeń drogowych.
Wszyscy aktywnie będą uczestniczyć w grach, zabawach i konkursach z zakresu prawidłowej edukacji swoich dzieci i podopiecznych z bezpieczeństwa ruchu drogowego, za co zostaną nagrodzeni materiałami metodycznymi do nauki wychowania komunikacyjnego
Zostanie zorganizowany m. in.:
• slalom sprawnościowy;
• rzut do kosza;
• układanie „zebry” z biało-czarnych pasów materiału;
• malowanie na czas znaków drogowych farbami na specjalnie przygotowanych planszach;
• konkurs 997;
• konkurs dla rodziców i opiekunów (zakładanie na czas elementów odzieży
z wprasowanymi elementami odblaskowymi).
Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w bezpośrednie zabezpieczenia na drodze:
• opaski fluorescencyjne i odblaski jako zachęcanie dzieci do aktywności w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych;
• materiały edukacyjne - zakładki książkowe ze znakami ruchu drogowego, kółka edukacyjne, jako istotny element edukacji najmłodszych mieszkańców gminy Parzęczew;
• materiały edukacyjne dla rodziców i opiekunów z zakresu bezpiecznego wypoczynku dzieci.
Poza tym przewiduje się liczne nagrody osób biorących udział w konkursach  – części odzieży z wprasowanymi elementami fluoroscencyjnymi i odblaskami.
Ponadto impreza zostanie uatrakcyjniona występami Teatrzyku Pinezka.
2. Pokaz sprzętu ratowniczego dostarczonego przy współpracy Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Jest to ważny element wychowawczy pozwalający na bezpośredni kontakt dzieci i młodzieży ze służbami mundurowymi.
3. Egzaminy na kartę rowerową przy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W mobilnym miasteczku WORD odbędzie się egzamin praktyczny.
Wszystkie trzy części odbywać się będą równolegle.
Więcej informacji:
Biuro Projektu: Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Łódź, ul. Pomorska 41
Tel. (0-42) 67 89 100
www.centrumbrd.pl
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.


 

Zobacz plakat

Strona 91 z 102

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl