Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Dożynki Gminne - 19 września 2010

Zapraszamy mieszkańców gminy Parzęczew na Dożynki Gminne, które odbędą się 19 września br. nad zalewem w Parzęczewie.

W programie:
11:30 - Msza św. w Kościele N.M.P w Parzęczewie
13:00 - korowód dożynkowy
13:30 - część obrzędowa
15:00 - część oficjalna: przemówienia Wójta oraz gości zaproszonych
15:30 - występ zespołu ludowego Bałdrzychowiane oraz ZPiT Bałdrzychów
16:30 - występy lokalnych zespołów śpiewaczych z kapelą ludową Parzęczewiacy
17:30 - występ ZPiT z Lubochni
18:30 - występ zespołu Revers
19:00 - występ zespołu A.S. Mail
20:00 - występ zespołu MASTERS - wykonawcy hitu Żono moja
21:30 - 01.00 - zabawa taneczna przy zespole Kryterium

 • PDF
 • Drukuj

Audycja radiowa z obchodów 71 rocznicy Bitwy w Orłej

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej z obchodów 71 rocznicy Bitwy w Orłej.
Materiał dźwiękowy został udostępniony dzięki Twojemu Radiu Ozorków.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 • PDF
 • Drukuj

Powstał plac zabaw na osiedlu w Leźnicy Wielkiej

Powstał plac zabaw na osiedlu w Leźnicy Wielkiej w ramach projektu „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Leźnicy Wielkiej – Osiedle poprzez utworzenie parku wypoczynkowego i budowę placów zabaw” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zobacz plac zabaw oraz zdjęcia z jego uroczystego otwarcia, które miało miejsce 14.08.2010r.

Więcej: Powstał plac zabaw na osiedlu w Leźnicy Wielkiej

 • PDF
 • Drukuj

Aktywizacja furtką do zatrudnienia

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego CZŁOWIEK- NAJLEPSZA  INWESTYCJA

„AKTYWIZACJA FURTKĄ DO ZATRUDNIENIA”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Parzęczewie informuje, iż  w miesiącu lipcu  bieżącego roku zakończono realizację  szkoleń w ramach  projektu "Aktywizacja furtką do zatrudnienia” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Program finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Więcej: Aktywizacja furtką do zatrudnienia

 • PDF
 • Drukuj

Kolejny sukces w pozyskiwaniu środków europejskich

Złożony w dniu 2 czerwca 2010r. przez Gminę Parzęczew wniosek o dofinansowanie projektu „Wczesna edukacja drogą do sukcesu poprzez kontynuację Punktu Przedszkolnego w Parzęczewie” (Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.1. Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) na łączną kwotę 1 052 712,00 zł (z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 1 021 130,64 zł) przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną i uzyskał rekomendację do dofinansowania.

Okres realizacji projektu od 2 listopada 2010r. do końca sierpnia 2012r. Wniosek otrzymał 85 pkt i zajął 12 miejsce spośród 136 złożonych do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, z czego tylko 13 oceniono pozytywnie. Lista rankingowa została opublikowana w dniu 01.09.2010r. przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Więcej: Kolejny sukces w pozyskiwaniu środków europejskich

 • PDF
 • Drukuj

Bezpieczna droga do Szkoły

W związku z prowadzonymi przez Posterunek Policji w Parzęczewie działaniami pn. "Bezpieczna droga do Szkoły" informuję, iż dla osób zainteresowanych tym tematem w dniu 08 września 2010 roku w godzinach 9:00 - 14:00 na numer telefonu dyżurnego zaufania: 42 714-22-16 umożliwiony będzie kontakt z policjantami kompetentnymi różnych służb oraz przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach jak również instytucji zajmujących się problematyką narkomanii, przestępstw dokonywanych przez nieletnich, działań sekt religijnych i ryzyka kontaktu z pedofilami.

Kierownik Posterunku Policji w Parzęczewie

 • PDF
 • Drukuj

Dzień Leźniczaka 2010

W dniu 14 sierpnia 2010r. przed Klubem Garnizonowym na osiedlu w Leźnicy Wielkiej zorganizowano rodzinny festyn „Dzień Leźniczaka” pod hasłem Helicopters Rock Festival, będący ostatnim działaniem podjętym w ramach projektu pt. „Integracja i aktywizacja mieszkańców Leźnicy Wielkiej - Osiedle” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

Impreza zaczęła się na boisku o godz. 10.00 Turniejem Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Parzęczew. W Turnieju udział wzięły 4 drużyny: KOBRA Leźnica Wielka, ZRYW Śliwniki, GROM Powodów i I Batalion Kawalerii. Zwyciężyli piłkarze miejscowej Kobry. Równolegle do godz. 13.00 na terenie jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej zorganizowano Dzień Otwartych Koszar. Przybyły licznie całe rodziny, które mogły zasiąść w kabinie śmigłowca Mi -17, obejrzeć sale tradycji I Dywizjonu Lotniczego i I Batalionu Kawalerii Powietrznej. Można było też obejrzeć wyrzutnie pocisków przeciwpancernych, karabiny i spadochrony oraz zrobić sobie maskujący makijaż. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz walk wręcz., na wzór tych z misji wojskowych w Afganistanie.

Zobacz zdjęcia z Dnia Leźniczaka 2010

Więcej: Dzień Leźniczaka 2010

 • PDF
 • Drukuj

Zaproszenie na obchody 71 rocznicy Bitwy w Orłej

Wójt Gminy Parzęczew
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Sportu im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich
Sekcja Kolarska "Szwadron" im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich
przy Oddziale PTTK w Ozorkowie

zapraszają  na obchody

71 rocznicy Bitwy w Orłej

Uroczystość odbędzie się dnia 11 września 2010r. (sobota) w miejscowości Orła, gm. Parzęczew.

Więcej: Zaproszenie na obchody 71 rocznicy Bitwy w Orłej

 • PDF
 • Drukuj

TAKIEJ IMPREZY JESZCZE NIE BYŁO ... - PIKNIK RODZINNY CHOCISZEW 2010

Dnia 22 sierpnia 2010r. w Chociszewie w ramach projektu pt. „Integracja mieszkańców sołectw Chociszew i Mikołajew” została zorganizowana impreza plenerowa – Piknik Rodzinny. Tego pięknego i słonecznego dnia od godz. 14.00 na boisku przy Szkole Podstawowej w Chociszewie, na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Część artystyczną Pikniku rozpoczęły popisem absolwentki Szkoły Podstawowej w Chociszewie.

Następnie zespół, w skład którego wchodzą członkowie: Sekcji Kolarska Szwadron im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich z Ozorkowa i Stowarzyszenie im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich z Chociszewa, wykonał wiązankę piosenek żołnierskich i kawaleryjskich. Kolejnym punktem Pikniku był występ Pani Anny Szoszkiewicz (mieszkanki Chociszewa) - absolwentki Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, która wykonała znane utwory operetkowe. Usłyszeliśmy m.in. The man I love z musicalu Lady, be good G.Gershwina oraz Przetańczyć całą noc song Elizy z musicalu My Fair Lady F.Loewe.

Gwiazdą Pikniku był Pan Krzysztofa Piasecki z zespołem, który zaprezentował znane utwory satyryczne oraz wykonał szereg znanych piosenek.

 

Więcej: TAKIEJ IMPREZY JESZCZE NIE BYŁO ... - PIKNIK RODZINNY CHOCISZEW 2010

Strona 97 z 99

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl