Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Zdjęcia oraz wideo z Dożynek Gminnych 2010

Zapraszamy do oglądania zdjęć z Dożynek Gminnych, które odbyły się 19 września br.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele N.M.P skąd korowód dożynkowy przeszedł nad zalew, gdzie odbyło się oficjalne powitanie mieszkańców i gości przez Wójta Ryszarda Nowakowskiego (zobacz materiał wideo).
Po części oficjalnej na scenie wystąpiły zespoły ludowe oraz młodzieżowe zespoły rockowe oraz gwiazda wieczoru, zespół Masters.
Zabawa taneczna przy zespole Kryterium trwała do późnych godzin nocnych.

 • PDF
 • Drukuj

Informacja Wojewódzkiego Biura Spisowego

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Łodzi informuje, iż Główny Urząd Statystyczny będzie uczestniczył w najbliższą niedzielę, tj. 19 września, w Dożynkach Prezydenckich w Spale. Podczas obchodów GUS uruchomi specjalne stanowisko, w którym będzie można zasięgnąć wszelkich informacji dotyczących odbywającego się do 31 października br. w całym kraju Powszechnego Spisu Rolnego 2010.

Będzie można zaopatrzyć się w płytę z nagranym formularzem spisowym do spisania się metodą off-line, jak również na specjalnych stanowiskach komputerowych z podłączeniem do Internetu każdy użytkownik gospodarstwa rolnego będzie mógł spisać się samodzielnie. Pomocą będą służyli członkowie Centralnego Biura Spisowego i Wojewódzkiego Biura Spisowego w Łodzi.

Prosimy o zamieszczenie powyższych informacji na Państwa stronach internetowych.

Piotr Ryszard Cmela
Z-ca Wojewódzkiego
Komisarza Spisowego

 • PDF
 • Drukuj

Dożynki Gminne - 19 września 2010

Zapraszamy mieszkańców gminy Parzęczew na Dożynki Gminne, które odbędą się 19 września br. nad zalewem w Parzęczewie.

W programie:
11:30 - Msza św. w Kościele N.M.P w Parzęczewie
13:00 - korowód dożynkowy
13:30 - część obrzędowa
15:00 - część oficjalna: przemówienia Wójta oraz gości zaproszonych
15:30 - występ zespołu ludowego Bałdrzychowiane oraz ZPiT Bałdrzychów
16:30 - występy lokalnych zespołów śpiewaczych z kapelą ludową Parzęczewiacy
17:30 - występ ZPiT z Lubochni
18:30 - występ zespołu Revers
19:00 - występ zespołu A.S. Mail
20:00 - występ zespołu MASTERS - wykonawcy hitu Żono moja
21:30 - 01.00 - zabawa taneczna przy zespole Kryterium

 • PDF
 • Drukuj

Audycja radiowa z obchodów 71 rocznicy Bitwy w Orłej

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej z obchodów 71 rocznicy Bitwy w Orłej.
Materiał dźwiękowy został udostępniony dzięki Twojemu Radiu Ozorków.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 • PDF
 • Drukuj

Powstał plac zabaw na osiedlu w Leźnicy Wielkiej

Powstał plac zabaw na osiedlu w Leźnicy Wielkiej w ramach projektu „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Leźnicy Wielkiej – Osiedle poprzez utworzenie parku wypoczynkowego i budowę placów zabaw” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zobacz plac zabaw oraz zdjęcia z jego uroczystego otwarcia, które miało miejsce 14.08.2010r.

Więcej: Powstał plac zabaw na osiedlu w Leźnicy Wielkiej

 • PDF
 • Drukuj

Aktywizacja furtką do zatrudnienia

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego CZŁOWIEK- NAJLEPSZA  INWESTYCJA

„AKTYWIZACJA FURTKĄ DO ZATRUDNIENIA”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Parzęczewie informuje, iż  w miesiącu lipcu  bieżącego roku zakończono realizację  szkoleń w ramach  projektu "Aktywizacja furtką do zatrudnienia” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej. Program finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Więcej: Aktywizacja furtką do zatrudnienia

 • PDF
 • Drukuj

Kolejny sukces w pozyskiwaniu środków europejskich

Złożony w dniu 2 czerwca 2010r. przez Gminę Parzęczew wniosek o dofinansowanie projektu „Wczesna edukacja drogą do sukcesu poprzez kontynuację Punktu Przedszkolnego w Parzęczewie” (Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.1. Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) na łączną kwotę 1 052 712,00 zł (z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 1 021 130,64 zł) przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną i uzyskał rekomendację do dofinansowania.

Okres realizacji projektu od 2 listopada 2010r. do końca sierpnia 2012r. Wniosek otrzymał 85 pkt i zajął 12 miejsce spośród 136 złożonych do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, z czego tylko 13 oceniono pozytywnie. Lista rankingowa została opublikowana w dniu 01.09.2010r. przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Więcej: Kolejny sukces w pozyskiwaniu środków europejskich

 • PDF
 • Drukuj

Bezpieczna droga do Szkoły

W związku z prowadzonymi przez Posterunek Policji w Parzęczewie działaniami pn. "Bezpieczna droga do Szkoły" informuję, iż dla osób zainteresowanych tym tematem w dniu 08 września 2010 roku w godzinach 9:00 - 14:00 na numer telefonu dyżurnego zaufania: 42 714-22-16 umożliwiony będzie kontakt z policjantami kompetentnymi różnych służb oraz przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach jak również instytucji zajmujących się problematyką narkomanii, przestępstw dokonywanych przez nieletnich, działań sekt religijnych i ryzyka kontaktu z pedofilami.

Kierownik Posterunku Policji w Parzęczewie

Strona 99 z 102

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl