Ukryj

Gmina Parzęczew

 • PDF
 • Drukuj

Inauguracja Wakacyjnego Forum Filmowego w FIT

20023800_1416937338396914_7156921527459346157_o

W ubiegły piątek w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie miała miejsce inauguracja Wakacyjnego Forum Filmowego - letniej propozycji kulturalnej dla mieszkańców Gminy Parzęczew. Podczas pierwszego spotkania odbył się  świetny koncert akordeonowy Macieja Ćwiklińskiego – wybitnego  i wyjątkowego artysty muzyka oraz ciekawe i zabawne wystąpienie dr Agnieszki Barczyk-Sitkowskiej z Uniwersytetu Łódzkiego o "gigancie, który pokonał Titanica".  Na zakończenie odbyła się projekcja filmu "Mamma Mia!"- ekranizacji musicalu pod tym samym tytułem, którego fabuła opiera się na piosenkach szwedzkiego zespołu ABBA.

Kolejne spotkanie już niebawem – szczegóły na stronie Forum Inicjatyw Twórczych oraz na Facebooku.

Więcej: Inauguracja Wakacyjnego Forum Filmowego w FIT

 • PDF
 • Drukuj

Zaproszenie Baza potencjalnych Wnioskodawców EFS – ZIT Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego

Stowarzyszenie łódzki Obszar Metropolitalny zaprasza podmioty zainteresowane aplikowaniem o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 dedykowanych ZIT, do zgłaszania się do Bazy potencjalnych Wnioskodawców EFS – ZIT Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego.

Zgłoszenie podmiotu do omawianej bazy umożliwi Państwu otrzymywanie najświeższych informacji dotyczących konkursów w ramach Poddziałań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 dedykowanych ZIT.

Zgłoszenia na formularzu zgłoszeniowym należy przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szczegółowe informacje

Formularz zgłoszeniowy

 • PDF
 • Drukuj

Wakacyjne Forum Filmowe w FIT

forum_filmowe

 • PDF
 • Drukuj

Rodzinnie w Parzęczewie

II_Festyn_Rodzinny_15

W sobotę 8 lipca odbył się II Parzęczewski Festyn Rodzinny z atrakcjami dla całej rodziny. Głównym punktem programu był występ zespołów z Gruzji, Rumunii i Serbii w ramach Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych - imprezy organizowanej przez Widzewskie Domy Kultury w Łodzi. Zespoły biorące udział w Warsztatach prezentują swój program artystyczny na licznych koncertach w Łodzi i w innych miastach regionu. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z tradycją, obrzędowością i folklorem naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Tętniące energią, barwne widowiska i atmosfera fiesty przykuwają uwagę publiczności. Publiczność mogła również obejrzeć występy kapel ludowych z Parzęczewa i Śniatowej, koncert zespołu Danielo oraz Jolly Roger, a także występy zespołów młodzieżowych działających przy Forum Inicjatyw Twórczych. Atrakcji nie brakowało, były animacje dla dzieci, konkursy dla publiczności oraz zabawa taneczna. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Kreatywny Parzęczew, Forum Inicjatyw Twórczych, Gmina Parzęczew oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Parzęczewie. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

 

Więcej: Rodzinnie w Parzęczewie

 • PDF
 • Drukuj

Wywiad z Irkiem Wojtczakiem - muzykiem pochodzącym z Parzęczewa

 

Irek Wojtczak - saksofonista, improwizator, aranżer, korepetytor na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku, zamieszkały w Sopocie. Znakomicie wpisał się w trójmiejską scenę muzyczną udzielając się w wielu zespołach jako lider, sideman czy gość specjalny.

Wziął udział w specjalnym projekcie Polish Brass Ensemble z towarzyszeniem nowojorskiego trębacza Dave'a Douglasa.

Koncertował z Fonda/Stevens Group, Jim Black, Chris Speed, Herb Robertson, Klaus Kugel, Mitch & Mitch, Pink Freud.

Nagrywał i koncertował m.in. z Tymański Yass Ensemble, Outlook Quartet, Krystyną Stańko, Grażyną Łobaszewską, Conterporary Noise Sextet, Ścianką.

Współtworzył zespoły Groovekojad, Tomek Sowiński Collective Improvisation Group , Wojtek Mazolewski Quintet, Freeyo oraz Możdżer – Tymański – projekt Chopin.

Więcej: Wywiad z Irkiem Wojtczakiem - muzykiem pochodzącym z Parzęczewa

 • PDF
 • Drukuj

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego - Dni Florentynowa

Zgodnie z art. 19 a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie publikujemy ofertę złożoną przez Stowarzyszenie Sołectwa Florentynów "PRZYSZŁOŚĆ" na realizację zadania publicznego pt. "Dni Florentynowa".
Zgodnie z ust. 4 w/w artykułu, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia, można zgłaszać uwagi dotyczące oferty na formularzu uwag.

 

 • PDF
 • Drukuj

II Parzęczewski Festyn Rodzinny

Parzczewski_Festyn_Rodzinny

 • PDF
 • Drukuj

Zawody sportowo - pożarnicze

19702947_1551944198190359_6216568221318731635_o

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Parzęczew i Ozorków spotkały się w ubiegłą niedzielę, 2 lipca, podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych. W zawodach wzięło udział pięć drużyn z terenu Gminy Parzęczew - 3 męskie: z Parzęczewa, Chociszewa i Opola oraz dwie drużyny żeńskie – z Opola i Chociszewa.
Druhowie i druhny mieli do pokonania bieg sztafetowy 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska pod kierownictwem sędziego głównego mł. bryg. Jarosława Jaczyńskiego – dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Ozorkowa.
W klasyfikacji generalnej reprezentantów Gminy Parzęczew wśród drużyn męskich zwyciężyła drużyna OSP w Opolu z wynikiem 96,6 pkt . Drugie miejsce zajęli druhowie z Parzęczewa z wynikiem 122 pkt, a trzecie druhowie  z Chociszewa  z wynikiem  135,7 pkt. Wśród kobiet bezkonkurencyjne okazały się druhny z Opola, które osiągnęły wynik 113,5 pkt. Drugie miejsce zajęła żeńska drużyna z Chociszewa z wynikiem 163,30 punktów. Wszystkie drużyny otrzymały od Wójta Gminy Parzęczew puchary oraz nagrody.

Więcej: Zawody sportowo - pożarnicze

 • PDF
 • Drukuj

Absolutorium dla Wójta Gminy Parzęczew

W dniu 29.06.2017 r. Rada Gminy w Parzęczewie udzieliła Wójtowi Ryszardowi Nowakowskiemu absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2016.

2017DSC_0590

Więcej: Absolutorium dla Wójta Gminy Parzęczew

Strona 2 z 97

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl