Ukryj

Gmina Parzęczew

  • PDF

Brawo Szczypiorniści!

  • poniedziałek, 09 października 2017 10:12
  • Poprawiony poniedziałek, 09 października 2017 10:42
  • Wpisany przez Marta Gmerek

lgr_final_ch046

W sobotę 30.09.2017r. w Konstantynowie Łódzkim odbył się finał wojewódzki piłki ręcznej chłopców, którym zakończono rozgrywki z cyklu „Łódzkie Gra w Ręczną”. Uczestniczyło w nich 80 najlepszych szkół. Szczypiorniści Szkoły Podstawowej w Parzęczewie udowodnili, że są potęgą powiatu zgierskiego. Chłopcy, wielokrotni mistrzowie powiatu, zwycięzcy półfinału wojewódzkiego z czerwcowego turnieju w Poddębicach zajęli V miejsce w ścisłym gronie klubowych drużyn naszego województwa. Z rąk marszałka i wice marszałka województwa, prezesa ŁZPR oraz jednego z najlepszych w historii polskiej piłki ręcznej Zygfryda Kuchty zawodnicy otrzymywali wartościowe nagrody. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybranym przez sędziów zawodów został Damian Marciniak. Pamiątkowa statuetka i sportowy plecak z pewnością ucieszyły bramkarza zespołu.
W skład drużyny chłopców wchodzą: Damian Marciniak, Kacper Krysztofiak, Jakub Śliwkiewicz, Mateusz Czwońda, Konrad Wojtczak, Jakub Opas, Adrian Janus, Wiktor Jakusik, Jan Treliński i Kamil Jabłoński.
Drużyna dziewcząt pierwszy raz w historii szkoły, po wcześniejszych eliminacjach również dostała się do wojewódzkiego finału, który odbył się tydzień temu w Szczawinie. Z przyczyn niezależnych dziewczęta występowały w osłabionym składzie, ale i tak zajęły wysokie VI miejsce w gronie najlepszych ekip.

 

Najlepszą zawodniczką turnieju została Paulina Pietrzak. Po zakończonych zawodach dekoracji drużyn dokonał marszałek województwa łódzkiego w asyście wójta gminy Szczawin i dyrektora tamtejszej  szkoły.
W skład drużyny weszły: Martyna Dajcz, Kamila Krysztofiak, Weronika Krysztofiak, Paulina Pietrzak, Alicja Olczyk, Agata Wypych, Ewelina Malanowska, Martyna Wawrzyniak, Agata Kużniak.
Nie osiągnęlibyśmy tego sukcesu bez wieloletniej, intensywnej pracy w ramach „SKS”, programu „Szczypiornista Szkoła”, zajęć klasowo-lekcyjnych oraz treningów i meczy rozgrywanych na przerwach i przed lekcjami.
Nasz sukces docenił Łódzki Związek Piłki Ręcznej powołując drużynę chłopców wraz z opiekunem na trzydniowe konsultacje szkoleniowe z zakresu piłki ręcznej. Konsultacje odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 20-22 października 2017r. w ramach których uczniowie będą brali udział w  zajęciach treningowych i obserwacjach, składających się z m.in.: treningu zespołu Superligi kobiet, spotkania z reprezentantką Polski, udziału w roli kibiców w zawodach Superligi kobiet MKS Piotrcovia – SPR „Pogoń” Szczecin, zajęć teoretycznych, pogadanek oraz zwiedzania miasta. Łódzki ZPR ponosi wszelkie koszty związane z konsultacją i zapewnia zawodnikom i opiekunom transport w obie strony.
Marek Gapsa

 

Urząd Gminy w Parzęczewie, ul Południowa 1, 95-045 Parzęczew
tel. 42 718-60-95, 42 718-60-57, fax 42 718-60-66, sekretariat@parzeczew.pl