Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

15 ton pomocy dla uchodźców

Transport darów dla ukraińskich uchodźców dotarł dziś z Irlandii do Parzęczewa. Zbiórkę zorganizował pochodzący z naszej gminy Michał Nowak jego żona Oksana oraz przyjaciele – Kinga i Paweł Orkisz oraz Ania i David McIvor. – Jesteście naprawdę niesamowici. Ogrom pracy i zaangażowania w zorganizowanie takiej akcji naprawdę robi wrażenie i jest godny naśladowania.
TIR, który przyjechał do Parzęczewa był jednym z trzech, które wyruszyły do Polski. Każdy wypełniony po brzegi darami zebranymi przez Michała i jego przyjaciół. Bardzo dziękujemy za Waszą empatię i wrażliwość na krzywdę innych.
15 ton żywności, leków, kosmetyków, środków higienicznych i odzieży trafi do osób, które uciekają z ogarniętej wojną Ukrainy i szukają u nas schronienia.
W rozpakowywaniu darów pomagali uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Parzęczewie, strażacy z OSP Parzęczew, pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz mieszkańcy Parzęczewa.
Na uwagę zasługuje niesamowite zaangażowanie uczniów, którzy 15 ton darów przenieśli do pomieszczeń szkolnych w niecałą godzinę.
Jutro wszystkie dary zostaną posortowane i przygotowane do rozdawania potrzebującym.
 
Back to top