Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Druga edycja „Akcji Reakcji”

W związku z pozytywnym odzewem po pierwszej akcji sprzątania gminy zachęcam Państwa do udziału w jej drugiej edycji pn. „Akcja Reakcja 600+. Czyste sołectwa – Czysta gmina”. Ze względu na jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Parzęczewowi stawiamy sobie za cel zebranie minimum 600 worków odpadów zalegających w naszej przestrzeni publicznej.

Postarajmy się wspólnie posprzątać naszą gminę i w czystości ją utrzymywać. Akcja ma na celu pokazanie, jak ważne jest by dbać o swoje otoczenie – także zewnętrzne, dzielone z mieszkańcami. Każdy może przyczynić się do tego, aby zaczęło ono zmieniać się na lepsze, podejmując działania zmierzające do zachowania czystości w swojej okolicy.

Badania społeczne pokazują, że potrzeba spędzania czasu w czystej przestrzeni jest dla mieszkańców bardzo istotna. Dom, miejsce pracy, a nawet zwyczajny chodnik, po którym często spacerujemy, wpływają na nasze samopoczucie, jakość życia i relacje mieszkańców.  

Podobnie jak w pierwszej edycji miarą naszego zaangażowania będzie ilość zebranych odpadów, liczba uczestniczących mieszkańców oraz ich udział procentowy w stosunku do całkowitej liczby mieszkańców danego sołectwa.

Liczę, że druga edycja spotka się z jeszcze większym odzewem i zaangażowaniem ? mówi Wójt Gminy Ryszard Nowakowski.

Back to top