Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dzień Dziecka 2006

Około 1300 dzieci bawiło się pierwszego czerwca nad parzęczewskim zalewem. Dzieci śpiewały, tańczyły, bawiły się z mimem i klawnem, wygrywały nagrody w konkursach, oglądały pokazy sprzętu strażackiego i wojskowego. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Parzęczewie organizowane były wspólnie z Zarządem Okręgowym Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Łodzi.
        
Prócz miejscowych dzieci w uroczystościach brały udział także podopieczni PKPS-u z Łodzi, Ksawerowa, Łęczycy, Kutna, Żychlina, Pabianic, Zgierza i Ozorkowa. Honorowy patronat nad imprezą objęła Wojewoda Łódzki Helena Pietraszkiewicz, medialny natomiast TVP III. Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 występami artystycznymi uczniów miejscowych szkół. Młodzież z parzęczewskiego gimnazjum wystąpiła w przedstawieniu „Romeo i Julia”, do którego sama napisała scenariusz i sama wyreżyserowała. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Parzęczewie zaprezentowały się w znakomicie przygotowanym, zarówno muzycznie jak i choreograficznie przedstawieniu: „Szkoła wczoraj i dziś”.  Jako kolejne na scenie pojawiły się… Smurfy. W rolę uwielbianych przez dzieci niebieskich ludków wcielili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chociszewie. Przez kolejne półtorej godziny dzieciaki bawiły się razem z artystami „Kolorowego Expressu Muzycznego”. Były konkursy, tańce, zabawy oraz piosenki ze znanych bajek, grane i śpiewane na żywo. Nie lada atrakcją był także występ pary mimów, która także włączyła dzieci do wspólnej zabawy. Na scenie pojawiły się również podopieczne Referatu Kultury Urzędu Gminy w Parzęczewie, które zaśpiewały kilka znanych piosenek.
        
Atrakcyjna część artystyczna nie była dla dzieci jedynym powodem do radości. Wszystkie bowiem zostały hojnie obdarowane przez PKPS. Prócz poczęstunku otrzymały także paczki ze słodyczami oraz zabawki. Podczas imprezy mogły również zjeść pyszną grochówkę, wydawaną z wojskowej kuchni polowej. Szczególne podziękowania należą się członkom zarówno Zarządu Okręgowego PKPS w Łodzi jak i Zarządu Gminnego PKPS w Parzęczewie,  którzy włożyli wiele pracy i energii w przygotowanie imprezy.
         
W uroczystościach, prócz przedstawicieli miejscowych władz uczestniczył Wicewojewoda Witold Gwiazda. Imprezę poprowadziła prezenterka TVP III Monika Andrzejczak.

Back to top