Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Mistrzowie karate w Parzęczewie

W sobotę 28 lutego 2004r. w nowo wybudowanej hali przy gimnazjum w Parzęczewie odbył się: 1 MIEDZYKLUBOWY TURNIEJ W KARATE TRADYCYJNYM PARZĘCZEW 2004 w konkurencji kumite i kata zorganizowanym przez sekcje karate tradycyjnego w Parzęczewie pod patronatem i współudziale WÓJTA GMINY PARZĘCZEW – Ryszarda NOWAKOWSKIEGO.
Do zmagań sportowych przystąpiło 104 zawodników reprezentujących kluby z Aleksandrowa Łódzkiego, Łodzi, Głowna, Dobrej i oczywiście Parzęczewa. Regulamin zawodów został skonstruowany tak, aby turniej poza wyłonieniem najlepszych tego dnia mógł spełnić także rolę szkoleniową i dać możliwość jak największej liczby prezentacji na macie. Każdą z siedmiu kategorii w jakich rozgrywany był turniej podzielono na cztero, pięcioosobowe grupy, w których zawodnicy walczyli w systemie „każdy z każdym”. Za wygrany pojedynek kata, zawodnik otrzymywał punkt, podobnie było w kumite. Dwóch zawodników z największą liczbą punktów przechodziło dalej. Znowu tworzyły się grupy w których eliminacje odbywały się podobnie aż do wyłonienia najlepszych.W turnieju na równi z chłopcami rywalizowały dziewczynki, które niejednokrotnie okazywały się lepsze. Karolina Owczarek z klubu karate w Głownie zwyciężyła w swojej kategorii pokonując wszystkich konkurentów Finałowe pojedynki obserwowała licznie zgromadzona publiczność, przedstawiciele władz lokalnych oraz zaproszeni goście między innymi pan Przemysław Milczarek wice burmistrz miasta Głowno. Ponadto gala finałowa uświetniona była licznymi pokazami oraz świetną obsadą sędziowską w skład której wchodzili reprezentanci Polski wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Duży entuzjazm wzbudził pokaz umiejętności żołnierzy Kawalerii Powietrznej z jednostki w Leźnicy Wielkiej pod kierownictwem kpt.Piotra Męczyńskiego. Swoje umiejętności prezentowali również Eliasz Małecki Damian Tomasik oraz Damian Stasiak, którzy zaprezentowali kata drużynowe wraz z interpretacją en-bu oraz kumite Wyjątkowy również był pokaz Oskara Kamińskiego, który zaprezentował dwie formy ze szkoły Kung-Fu o nazwie “Modliszka siedmiogwiezdna”. Wśród wielu finalistów nie zabrakło również zawodników z sekcji karate w Parzęczewie. Brąz zdobył Bartłomiej Szostek w kategorii rocznik 95 i młodsi, srebro Adam Urbaniak i złoto Mateusz Szafrariski obaj w kategorii rocznik 89/90.
Mam nadzieję, że te zawody wejdą na stałe do kalendarza imprez sportowych gminy Parzęczew i staną się kolejną sportową wizytówką gminy. Szczególne podziękowania kieruję do Wójta Gminy i Pani Dyrektor Gimnazjum za udostepninie obiektu sportowego i możliwość przeprowadzenia zawodów.

Łukasz Lenart – 1 DAN

Back to top