Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Przekazanie terenu pod budowę pumptracka

 
W dniu dzisiejszym nastąpiło przekazanie terenu pod realizację inwestycji pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej nad zalewem w Parzęczewie”.
Wczoraj Wójt Ryszard Nowakowski podpisał umowę z jej wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budowlano-Produkcyjnym TRAKT Bobrzak, Tecław Sp. J. Inwestycja ta jest jednym z etapów projektu „Rewitalizacja miejscowości Parzęczew – etap IV” dofinansowanego z przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
W ramach tego zadania powstanie tu jeden z największych w Polsce tor rowerowy pumptrack o różnym stopniu zaawansowania. Odpowiednie profilowane tras rowerowych umożliwi korzystanie z torów, zarówno przez dzieci na małych rowerkach dziecięcych i hulajnogach, jak i przez młodzież i dorosłych. Oprócz toru powstanie infrastruktura rekreacyjno – wypoczynkowa, ciągi pieszo jezdne oraz parking. Wykonawca na realizację prac ma 18 miesięcy. Wartość umowy opiewa na kwotę 4 918 770,00 zł, z czego dofinansowanie wynosi 3 637 720,88 zł.
 
 
Back to top