Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

100 lat Pani Kazimiery

100 lat Pani Kazimiery

6 stycznia pani Kazimiera Kurasik z Mikołajewa skończyła sto lat. Z tej okazji w dniu dzisiejszym życzenia szacownej Jubilatce złożyli: Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski, Sekretarz Gminy Jolanta Żłobińska, przedstawiciele Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi i Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Łodzi. W tym wyjątkowym dniu Pani Kazimierze towarzyszyli również: córka, syn i wnuczka.

Jubilatka urodziła się w Skrzynnie w powiecie wieluńskim w województwie łódzkim. Młodość spędziła w Łodzi, pracując w zakładzie szwalniczym. W czasie wojny szyła mundury dla wojska a później pracowała w zakładzie odzieżowym „Wólczanka”. Po ślubie, na początku lat pięćdziesiątych, wraz z mężem zakupiła gospodarstwo rolne i zamieszkała w Rafałowie (obecnie Mikołajew). Rolnictwa uczyła się od podstaw, dużo czytała, przede wszystkim gazet o tematyce rolniczej. Lubiła też jeździć na rowerze, często korzystała z łaźni.

Pani Kazimiera urodziła troje dzieci – dwóch synów i córkę. Doczekała się czwórki wnucząt i sześciorga prawnucząt. Szacowna jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem. Zimy spędza u córki w Łodzi, latem zaś przenosi się na wieś do syna.

Z okazji tak pięknych urodzin Pani Kazimiera otrzymała od gości moc serdecznych życzeń. Jubilatce życzono jeszcze wielu lat w zdrowiu, wręczono kwiaty i drobne upominki. Przy urodzinowym torcie była także okazja do wspomnień.

Back to top