Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

50 lat razem – Złote Gody mieszkańców gminy Parzęczew

DSC_0477

DSC_0477

Czternaście par małżeńskich z gminy Parzęczew świętowało w ubiegłą sobotę ?Złote gody?, czyli okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Dostojni jubilaci otrzymali „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP.
Honorowymi gośćmi tej uroczystości byli małżonkowie: Halina i Czesław Cybulscy, Maria i Andrzej Czaplijowie, Dorota i Ireneusz Dralewscy, Wiesława i Tadeusz Dymkowie, Jadwiga i Zdzisław Gieragowie, Teresa i Henryk Głodkowie, Janina i Stanisław Jaroszewiczowie, Maria i Józef Jeziorni, Halina i Paweł Kalkowscy, Danuta i Zygmunt Kwasiborscy, Krystyna i Paweł Pawlakowie, Czesława i Franciszek Piserowie, Alina i Kazimierz Plakowie, Janina i Jerzy Wojtczakowie.
Uroczystość odbyła się w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie. Prowadziła ją Pani Małgorzata Posiła ? Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Parzęczewie. Jubileusz swoją obecnością uświetnili  Posłowie na Sejm RP Artur Dunin i Marek Matuszewski, a także Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski, Sekretarz Gminy Jolanta Żłobińska oraz Radni Gminy Parzęczew Halina Kubusińska, Józef Jesionowski, Marek Kałuziak i Bogdan Wydrzyński.
W tym wyjątkowym dniu jubilatom towarzyszyli także najbliżsi. Mimo oficjalnego charakteru tej uroczystości przebiegła ona w bardzo rodzinnej i miłej atmosferze. Każda z wyróżnionych par oprócz medalu otrzymała gratulacje, bukiet kwiatów oraz upominki.

Back to top