Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Bezpieczniej na drogach Chociszewa

W połowie czerwca zakończyły się prace związane z budową oświetlenia ulicznego w miejscowości Chociszew. Budowa obejmowała postawienie słupów oświetleniowych w łącznej ilości 28 sztuk od Szkoły Podstawowej w Chociszewie do stacji PKP Chociszew. Na słupach zostało zamontowane oświetlenie uliczne z wyłącznikiem zmierzchowym. Dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego ustawiono oznakowanie pionowe ostrzegające kierujących pojazdami o ograniczeniu skrajni. Inwestycja kosztowała 75 263,91 zł i w całości została sfinansowana ze środków własnych Gminy.

Budowa oświetlenia w tej części Chociszewa była inwestycją wyczekiwaną i bardzo ważną dla mieszkańców gminy, którzy od 14 czerwca korzystają z nowoczesnych pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, kursujących na trasie Łódź ? Kutno z przystankiem na stacji PKP Chociszew. Mieszkańcy Chociszewa i miejscowości sąsiednich mogą korzystać z 20 pociągów wyposażonych w klimatyzację, biletomaty, gniazdka elektryczne, bezpłatne WIFI oraz ekologiczne toalety. Pojazdy są ciche, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin podróżujących z dziećmi. Uruchomienie linii z pewnością wpłynie na zwiększenie dostępności mieszkańców do większych miast oraz sprawniejszy dojazd do szkół i pracy, a nowa infrastruktura techniczna polepszy widoczność okolicy i pozwoli wszystkim pasażerom bezpieczniej dotrzeć do stacji.

Na przystanku Chociszew pierwszy szynobus w stronę Łodzi pojawia się o godz. 5.25 i dociera do stolicy województwa na 6.03. Ostatni pociąg z Kutna do Łodzi pojawia się w Chociszewie o 21.30. Z Łodzi ostatni szynobus w kierunku Kutna wyjeżdża o 22.13 i do Chociszewa dociera na 22.48. Pierwszy kurs z Chociszewa do Kutna przez Łęczycę odbywa się o 6.19, natomiast ostatni o 22.48. W okresie od połowy czerwca do końca sierpnia, ze względu na prace remontowe, mogą być wprowadzane czasowe zmiany w rozkładzie.

Back to top