Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dożynki 2013

W niedzielę 1 września odbyły się Dożynki Gminno – Parafialne. Uroczyste podziękowanie rolników za płody ziemi rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym w Parzęczewie. Po zakończeniu mszy i poświęceniu wieńców korowód dożynkowy na czele ze Starostami  – Panią Joanną Wojtczak z Tkaczewskiej Góry oraz Panem Tomaszem Saganiakiem z Opola – przeszedł nad zalew w Parzęczewie. Korowód prowadzony był, jak co roku, przez bryczki konne.  Po części obrzędowej, przekazaniu chleba dożynkowego Wójtowi Gminy ? Ryszardowi Nowakowskiemu oraz prezentacji wieńców sześcioro mieszkańców gminy odebrało z rąk Wójta  odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” nadawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród odznaczonych znaleźli się Państwo: Zuzanna Maślińska, Zofia Sobczak, Marek Ciesielski, Wincenty Matuszkiewicz, Czesław Ziółkowski i Marek Stańczyk.

Część artystyczna tegorocznych dożynek rozpoczęła się od drugiej już edycji Turnieju Sołectw, w którym wzięły udział cztery sołectwa z naszej gminy. Różnorodność konkursów pozwoliła na wykazanie się talentami artystycznymi, manualnymi i kulinarnymi, a także sprytem oraz sprawnością fizyczną uczestników. Po bardzo emocjonujących zmaganiach zwycięzcą zostało  po raz drugi Sołectwo Chociszew.

Główną atrakcją dożynek był występ kabaretu „Kopydłów”, w składzie: Leszek Benke, Lidia Kucharska – Segień, Ewa Czajkowska, Andrzej Jurczyński oraz Przemysław Sejmicki.  Artyści wystąpili w spektaklu „Tak jest Panie Komendancie”, który rozbawił wszystkich do łez.

Dla miłośników poezji śpiewanej zagrał zespół ?Błogostan?, działający przy Forum Inicjatyw Twórczych. Imprezę tanecznymi rytmami zakończył zespół „Na żywo”.

Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za obecność, sponsorom za wsparcie, a mieszkańcom za wspólną zabawę.

Back to top