Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Drużyna Kobieca OSP OPOLE zwyciężyła w powiecie!

10 drużyn męskich, 3 kobiece i 5 młodzieżowych wystartowało w sobotę 26 września w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. Poza punktowanymi konkurencjami, na zgierskim stadionie MOSiR-u, zaprezentowały się także dwie najgłośniej oklaskiwane drużyny młodzieżowe ze Strykowa i Głowna ? spośród których najmłodsza reprezentantka miała cztery latka.

Strażacy ochotnicy musieli wykazać się w sztafecie pożarniczej, to znaczy, w jak najkrótszym czasie pokonać dystans 350 m, usiany 7 przeszkodami. Jak na sport pożarniczy przystało, zawodnicy zamiast pałeczki przekazywali sobie prądownicę. Z kolei w ćwiczeniu bojowym trzeba było m. in. jak najszybciej zbudować dwie linie: ssawną od zbiornika do motopompy i tłoczną od motopompy do rozdzielnika.

Wśród mężczyzn najszybciej i najsprawniej z zadaniami poradzili sobie druhowie ze Swędowa (z gminy Stryków), detronizując dotychczasowych 4-krotnych mistrzów powiatu ? ochotników z Popowa z gminy Głowna (którzy w tym roku zajęli 5 miejsce). Na drugim miejscu uplasowała się druży OSP Opole. Najlepszą kobiecą drużyną okazała się ta z Opola (z gminy Parzęczew), zaś wśród młodzieżowych ta z Lubiankowa (z gminy Głowno).
Tego dnia zawodników dopingowali parlamentarzyści i samorządowcy, w tym Wojciech Brzeski ? członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, zaś zwycięzcom nagrody wręczył ich fundator ? starosta zgierski Bogdan Jarota.

Gratulujemy zwycięzcom!

źródło: powiat zgierski

Back to top