Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dzień Dziecka na dzikim zachodzie

Tak bawiliśmy się w sobotę podczas obchodów Dnia Dziecka w Parzęczewie oraz I Mistrzostw Polski w Westernowym Strzelectwie Konnym.
Mieliśmy istny Dziki Zachód. Pogoda dopisała, zabawa była przednia. Wyścigi na dmuchanych koniach o puchar Szeryfa, konkurs na strój z epoki Dzikiego Zachodu, sportowe emocje podczas I Mistrzostw Polski w Westernowym Strzelectwie Konnym rozpalały atmosferę do czerwoności. Studziła ją pyszna lemoniada przygotowywana przez samorząd uczniowski,  a kto zgłodniał od nadmiaru emocji, mógł posilić się kowbojską grochówką, przygotowaną przez Panie kucharki ze szkolnej stołówki.
Iście indiańska sceneria czekała na wszystkich na stoisku Gminna Biblioteka Publiczna w Parzęczewie, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie lub wykonać własnoręcznie łapacz snów na szczęście.
Swoją obecność zaznaczył też Związek Międzygminny „BZURA” ze swoim eko-stoiskiem dla dzieci.
Sołectwo Kowalewice oraz Stowarzyszenie Nasze Kowalewice ze swojego wozu rodem z „Domku na prerii” zapraszało na przygotowane dla uczestników imprezy smakołyki.
Niezawodni strażacy z OSP Parzęczew przygotowali dla najmłodszych serię atrakcji, począwszy od kąpieli w pianie, po pokaz gaszenia pożaru, który wzbudził duże zainteresowanie.
Wszystkim miłośnikom koni zapewne przypadły do gustu piękne bryczki, których właściciele organizowali przejażdżki po najbliższej okolicy. 
Oprócz sportowych emocji było też coś dla ducha. Spektakl dla dzieci w wykonaniu uczniów klasy IIIa, pokazy taneczne w wykonaniu Zespół Taneczny AGAT, pokazy gimnastyki artystycznej i karate.
Swój debiut podczas gminnych wydarzeń miała Redakcja Młody Paryż, która zachęcała do zapoznania się ze swoim planem działania na najbliższy czas.
Dmuchany plac zabaw, gdzie ścigaliśmy się na dmuchanych koniach, rzucaliśmy toporkiem do celu i figlowaliśmy na zjeżdżalni ufundowała Gmina Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Parzęczewie 
Dziękujemy, że byliście z nami ?
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 
Back to top