Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Dzień Leźniczaka 2010

W dniu 14 sierpnia 2010r. przed Klubem Garnizonowym na osiedlu w Leźnicy Wielkiej zorganizowano rodzinny festyn ?Dzień Leźniczaka? pod hasłem Helicopters Rock Festival, będący ostatnim działaniem podjętym w ramach projektu pt. ?Integracja i aktywizacja mieszkańców Leźnicy Wielkiej – Osiedle? współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

Impreza zaczęła się na boisku o godz. 10.00 Turniejem Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Parzęczew. W Turnieju udział wzięły 4 drużyny: KOBRA Leźnica Wielka, ZRYW Śliwniki, GROM Powodów i I Batalion Kawalerii. Zwyciężyli piłkarze miejscowej Kobry. Równolegle do godz. 13.00 na terenie jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej zorganizowano Dzień Otwartych Koszar. Przybyły licznie całe rodziny, które mogły zasiąść w kabinie śmigłowca Mi -17, obejrzeć sale tradycji I Dywizjonu Lotniczego i I Batalionu Kawalerii Powietrznej. Można było też obejrzeć wyrzutnie pocisków przeciwpancernych, karabiny i spadochrony oraz zrobić sobie maskujący makijaż. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz walk wręcz., na wzór tych z misji wojskowych w Afganistanie.

Zobacz zdjęcia z Dnia Leźniczaka 2010

Po południu impreza przeniosła się na wojskowe osiedle, gdzie na scenie zaprezentowali się sami mieszkańcy Leźnicy Wielkiej czyli zespół ?OAZA?. Na rozgrzewkę zagrała kapela ludowa z Parzęczewa. Podczas festynu odbyły się koncerty plenerowe m.in. zespołu Bloom, Closterkeller. Najbardziej oczekiwanym występem, który przyciągnął tłumy ludzi był koncert ?FARBEN LEHRE”. Publiczność powitała ich gorącymi owacjami, bawiła się doskonale. Występ znanych i lubianych rockowców okazał się strzałem w dziesiątkę. Festyn zakończyła zabawa taneczna przy zespole ?NOTE BENE BAND?.

W czasie przerw między występami można było obejrzeć pokaz makijażu w wykonaniu uczestniczek warsztatów poprawy wizerunku, prelekcje filmu z misji wojskowej w Afganistanie, ochłodzić się pijąc zimne napoje lub zjeść lody. Ponadto wręczono certyfikaty uczestniczkom zajęć warsztatowych zrealizowanych w ramach projektu. Najmłodsi mogli pobawić się w kulach wodnych, pozjeżdżać z nadmuchiwanej zjeżdżalni oraz poskakać na batucie. Podczas festynu miało miejsce uroczyste otwarcie placu zabaw, powstałego przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.  Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała policja, ochrona, straż pożarna, pracownicy Gminnego Ośrodka Zdrowia w Parzęczewie.

Pomimo dużego upału publiczność świetnie bawiła się. Występy zaproszonych gwiazd w czasie obchodów „Dnia Leźniczaka” na długo pozostaną w pamięci mieszkańcom Leźnicy i przyjezdnym.

Agnieszka Nawrocka ? koordynator projektu
Back to top