Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Gimnazjaliści mistrzami powiatu zgierskiego

W dniach 17 oraz 22 marca 2016 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Głownie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Piłkę siatkową chłopców organizowane w ramach Gimnazjady.
Po raz pierwszy w historii szkoły, drużyna z Gimnazjum w Parzęczewie wzięła udział w tego typu imprezie. Graliśmy w składzie: Bartek Jóźwiak, Jakub Kurowski, Seweryn Sztekmiller, Mateusz Wawrzyniak, Kacper Sadowski, Arek Kołodziejczyk, Hubert Dębowski, Daniel Muskała, Szymon Nowakowski, Dominik Pawlak, Mateusz Podlewski, Kacper Sas oraz Filip Chróścikowski .
Zmagania rozpoczęliśmy w grupie B, gdzie rywalizowaliśmy z drużynami z Głowna oraz Aleksandrowa Łódzkiego. (Parzęczew 2 : 0 Głowno, Parzęczew 2 : 0 Aleksandrów Łódzki)
Po ciężkich zmaganiach zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie, zapewniając sobie udział w dalszych rozgrywkach, czyli półfinale.
Pierwszym półfinałowym rywalem był zespół z Leśmierza , z którym poradziliśmy sobie bez żadnego problemu i tym zapewniliśmy sobie udział w finale zawodów (Parzęczew 2 : 0 Leśmierz).
Z  dużym skupieniem i zaangażowaniem nasza drużyna przystąpiła do finału rozgrywek. Naszymi rywalami był zespół z Ozorkowa. Po bardzo zaciętej i emocjonującej walce Ozorkowianie ulegli nam, przegrywając 1:2. Dzięki temu zwycięstwu zostaliśmy Mistrzami Powiatu Zgierskiego!
Zdobywając mistrzostwo powiatu zespół zapewnił sobie udział w półfinale wojewódzkim , który odbył się 31.03.2016 roku  w hali sportowej w Parzęczewie. Nasz zespół zmierzył się z drużyną z Lutomierska. Przy własnej publiczności Parzęczew wygrał 2 : 0 i awansował do Finału Wojewódzkiego.  Odbył się on 5 kwietnia 2016r. w Hali Sportowej w Działoszynie. Zespoły biorące w nim udział starały się o reprezentowanie Województwa Łódzkiego na mistrzostwach Polski. Nasz zespół po zaciętej rywalizacji zajął 6 miejsce. Jest to bardzo wysoki wynik na tle wszystkich Gimnazjów, jakie znajdują się w Województwie Łódzkim.
Za przygotowanie do wszystkich turniejów odpowiedzialny był Trener UKS -Paweł Kurowski , który swoim wielkim zaangażowaniem przyczynił się do zdobycia tak wysokiego miejsca. Organizowane przez niego zajęcia pozalekcyjne pozwalają nam na rozwijanie umiejętności całej drużyny.

Źródło: Arkadiusz Kołodziejczyk (klasa IIIc – Gimnazjum w Parzęczewie)

Back to top