Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

„HALO-HAHO” w Leźnicy Wielkiej

W poniedziałek 2 lipca Wójt Ryszard Nowakowski uczestniczył w prezentacji postępu prac budowlanych symulatora skoków spadochronowych HALO-HAHO, czyli z otwarciem spadochronu na niewielkiej oraz na znacznej wysokości, które wykonywane będą w tunelu aerodynamicznym pionowym. Obiekt powstaje w Jednostce Wojskowej 4395 w Leźnicy Wielkiej. Wykonawcą inwestycji jest polsko ? czeskie konsorcjum firm ELEKTROTIM S.A. – Strojirna Litvinov spol. s.r.o.  Wartość inwestycji wynosi ponad 33 mln zł. Symulator umożliwi szkolenie ok. 280 osób dziennie na dwóch zmianach.
W prezentacji uczestniczyli generał bryg. pil. Dariusz Wroński ? szef Wojsk Aeromobilnych w Dowództwie Wojsk Lądowych, generał dywizji Jan Kempara – były dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, a także, ze strony wykonawcy, Członek Zarządu firmy Elektrotim S.A. Zbigniew Pawlik oraz Dyrektor Projektu Zdzisław Mędrek, który podkreślił bardzo dobrą współpracę z naszym urzędem podczas załatwiania formalności związanych z realizacją inwestycji.
Oddanie symulatora do użytku planuje się na listopad tego roku, natomiast uroczyste otwarcie odbędzie się w grudniu, podczas święta jednostek znajdujących się w Leźnicy Wielkiej.
Cieszymy się, że w naszych jednostkach wojskowych realizowane są tak duże inwestycje, które niewątpliwie znacząco wpłyną na ich rozwój.
Back to top