Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

I „Paryż Oldboys Cup” już za nami

Pierwsza edycja Turnieju Piłki Nożnej „Paryż Oldboys Cup” już za nami. W minioną sobotę (1 lutego) na hali sportowej w Parzęczewie od samego rana w duchu zdrowego, sportowego współzawodnictwa rywalizowało ze sobą 10 drużyn piłkarskich z całego województwa łódzkiego. Impreza skierowana była głównie do zawodników powyżej 35 roku życia.

Nie brakowało piłkarskich emocji, których w kolejnych meczach dostarczali zawodnicy, ale również kibice, których liczna grupa dopingowała swoich faworytów. Trwającą cały dzień sportową rywalizację można było również śledzić w Internecie, dzięki transmisji na żywo.

Pomysł organizacji tego turnieju zrodził się we współpracy ze sportowcami, pasjonatami piłki nożnej, którzy pomimo ukończenia kariery piłkarskiej kontynuują swoją sportową pasję. Inicjatorem i koordynatorem tej imprezy był Marcin Maśliński, wielki pasjonat piłki nożnej, wychowanek „Orła Parzęczew”, od zawsze związany z Parzęczewem. Poza wymiarem stricte sportowym tych rozgrywek, celem była promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Zawodnicy, biorąc udział w takich zawodach dają przykład dzieciom, młodzieży ale również dorosłym, na to, że aktywność sportowa powinna być nieodłącznym elementem naszego życia.

Gmina Parzęczew promuje działania związane z budowaniem szeroko rozumianej świadomości zdrowotnej oraz promowaniem zdrowego i aktywnego stylu życia, a imprezy takie jak sobotni turniej jak najbardziej wpisują się w te działania.

Po rozegraniu meczów grupowych, a potem pucharowych, w spotkaniu finałowym spotkały się drużyny „Orzeł Parzęczew” oraz OSP Bełdów.  Zwyciężyła ekipa z Bełdowa pokonując gospodarzy 1:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna Irish Team z Łodzi pokonując w rzutach karnych drużynę Kryszpol. Oprócz klasyfikacji drużynowej na uczestników czekały również wyróżnienia indywidualne. Zdobywcą największej liczby goli w turnieju został Michał Szczodrowski z NANKATSU. Najlepszym bramkarzem okazał się Łukasz Radwański z OSP Bełdów, natomiast Krzysztof Ludwiszczak z „Orła” Parzęczew został najlepszym zawodnikiem turnieju. Puchar Fair Play otrzymała drużyna NANKATSU.

Podczas turnieju wszystkie osoby o dobrym sercu mogły wesprzeć akcję charytatywną prowadzoną na rzecz Antosia Trębińskiego. Chłopiec cierpi na zespół Alagille’a oraz zmaga się ze śmiertelną wadą serca. Więcej informacji o akcji na stronie https://www.facebook.com/antostrebinski/

Back to top