Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Konkurs wiedzy o historii Gminy i Parafii Parzęczew

W dniu dzisiejszym na hali sportowej w Parzęczewie odbył si ę konkurs wiedzy dotyczący historii Gminy Parzęczew oraz Parafii pw. WNMP i św. Anny w Parzęczewie.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz do gimnazjalistów. Jego formuła opierała się na zasadach popularnego telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. W puli znajdowało się 100 pytań, przygotowanych przez Proboszcza parzęczewskiej parafii. Odpowiadając na nie uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą o historii parzęczewskiej parafii oraz samego Parzęczewa.

W jury zasiedli: Ksiądz Proboszcz Jerzy Serwik, Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej w Parzęczewie – panie Agnieszka Graczyk i Małgorzata Gosińska.

W ścisłym finale znalazły się trzy uczennice. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Cybulska, drugie Katarzyna Sokolnicka, a trzecie Dobrosława Pawlak. Nagrody pieniężne za trzy pierwsze miejsca ufundował Wójt Gminy Parzęczew, natomiast dla 12 wyróżnionych uczniów nagrody wręczył i ufundował ksiądz proboszcz.

 

Back to top