Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Koronawirus – co możemy zrobić?

Szanowni Mieszkańcy,

przed nami wyjątkowy, niełatwy czas. Pierwszy taki we współczesnej historii naszej gminy. Wszyscy i wszystko funkcjonuje na zwolnionych obrotach. Tak jak wszystkie gminy, miasta i kraje na całym świecie staramy się podejmować decyzje i kroki, które mają na celu maksymalnie ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się pandemii. Dlatego wszystkie osoby, które mają taką możliwość proszę o pozostanie w domu, a w przypadku konieczności wyjścia proszę o zachowanie maksymalnych środków ostrożności.

W trosce o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak również pracowników od 16 marca zawiesiliśmy obsługę mieszkańców w Urzędzie Gminy. Bardzo proszę o załatwianie wszystkich spraw urzędowych drogą elektroniczną – sekretariat_ug@parzeczew.pl lub telefoniczny kontakt z urzędnikami pod numerami telefonów tel. 42 718 60 95, 42 718 60 57.

Jednostki gminne są albo zamknięte, albo działają w ograniczonym zakresie.

  • Gminny Ośrodek Zdrowia obsługuje pacjentów telefonicznie. W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 42 718 60 23, 605  223  600, również w związku z wystawianiem e-recept.
  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej również funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Podopieczni proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 42 718 66 16, 535 990 440, 531 411 991 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej gopsparzeczew@wp.pl
  • Zakład Gospodarki Komunalnej również zachęca Państwa do korzystania z telefonicznych i elektronicznych form kontaktu i regulowania płatności w formie elektronicznej. Numer konta Zakładu znajduje się na każdej fakturze oraz na internetowej stronie głównej. W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu tel. 42 718 60 50, tel. kom. 884 880 041 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej sekretariat@zgkparzeczew.pl
  • Forum Inicjatyw Twórczych zawiesiło wszystkie stałe formy zajęć oraz zaplanowane imprezy.
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Parzęczewie oraz Filia w Chociszewie została zamknięta dla czytelników i innych użytkowników od 16 marca 2020 r. do odwołania. Terminy oddawania książek zostają przedłużone.

Proszę wszystkich o zachowanie spokoju, rozsądku i stosowanie się do zaleceń i nakazów oraz unikania spotkań i kontaktów z innymi osobami. Wiemy już, że niektórzy zarażeni nie mają żadnych objawów, dlatego ograniczmy spotkania towarzyskie i inne wyjścia z domu.  Zbyt wiele chorych osób jednocześnie, wymagających intensywnej opieki medycznej może spowodować brak możliwości udzielenia takiej pomocy.

Życzę nam wszystkim zdrowia i spokoju. Bądźmy konsekwentni w stosowaniu środków ostrożności. Wspierajmy się nawzajem poprzez różne formy  – telefonicznie, czy drogą elektroniczną. Jednocześnie zachęcam do pomocy osobom starszym, z obniżoną odpornością, w tym przewlekle chorym, którzy powinni ograniczać wyjścia z domu, a najpilniej potrzebują wsparcia. Sprawdźmy, czy ktoś z naszego sąsiedztwa nie potrzebuje pomocy np. w realizacji recepty czy zakupie niezbędnych artykułów spożywczych lub środków czystości. Jednocześnie zawsze pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności w kontaktach międzyludzkich.

 

Z wyrazami szacunku

Wójt Gminy Parzęczew –  Ryszard Nowakowski

Back to top