Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Mała szkoła – duże możliwości

W dniu 13 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej w Chociszewie odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej ekopracowni. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Pan Bohdan Cezary Dzierżek Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Uczniowie przygotowali wspaniałe przedstawienie tematyczne ?Ekologia na wesoło?, pokaz wykonywania soków ekologicznych oraz wystawę poświęconą ekologii. Dzięki współpracy z WFOŚiGW szkoła wzbogaciła się m.in. o tablicę interaktywną oraz wiele pomocy dydaktycznych i jest trzecią ekopracownią w gminie.

Szkoła Podstawowa w Chociszewie osiąga bardzo wysokie wyniki w nauczaniu. Ma na to wpływ zarówno odpowiednia kadra nauczycieli oraz współpraca z rodzicami i samorządem gminy. Szkoła jest wyposażona m.in. w nowoczesne multimedialne pracownie, ekopracownię, a także korzysta z dziennika elektronicznego.  Dodatkowym atutem szkoły jest jednozmianowość i dowozy dzieci do szkoły z pobliskich miejscowości oraz Ozorkowa. Dowodem wysokiego poziomu nauczania w szkole są czołowe miejsca zajmowane przez uczniów w olimpiadach i konkursach. Jednym z osiągnięć jest pierwsze miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej ucznia klasy szóstej Krzysztofa Szostka.
Jednym z priorytetów na który kładziemy duży nacisk to wysoka jakość kształcenia młodzieży w naszych szkołach ? komentuje Wójt Ryszard Nowakowski.

Back to top