Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Marchewkowe Święto w Trojanach

W słoneczną sobotę 11 pażdziernika Stowarzyszenie Tęczowe Siedlisko zorganizowało Święto Marchewki. Impreza była okazją do integracji mieszkańców Trojan, wspólnego spędzenia czasu i wspólnej zabawy. Na stołach królowały potrawy z marchewką w roli głównej. Wszystkie wyglądały smakowicie i w rzeczywistości też takie były.

Jak przystało na dzień marchewkowy – były także zabawy i konkursy z marchewką w  roli głównej – np. rzut marchewką do kosza. Miały miejsce również inne konkurencje jak bieg z kapustą, przeciąganie liny oraz ?Mam talent?. Oj śmiechu było co niemiara – ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich – kolorowy, marchewkowy, zakręcony… Na uwagę zasługuje fakt, że drugą część tego święta prowadziła młodzież, która przejęła całą inicjatywę od ogłaszania wyników, obsługi sprzętu grającego po rozdawanie prezentów. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak wspaniałej inicjatywy.

Dzieci w ramach konkursu plastycznego przygotowały prace przedstawiające marchewki. Jury z Wójtem Gminy Ryszardem Nowakowskim na czele zgodnie zdecydowało, że wszystkie prace zasługują na główną nagrodę. Wszystkim uczestnikom marchewkowego święta humory dopisywały, a pogoda pozwoliła na spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

 

 

Back to top