Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze OSP w Parzęczewie

tabela

23 sierpnia 2015 r. na boisku LKS ?Orzeł? w Parzęczewie w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych stanęło jedenaście drużyn z Miasta Ozorków, Gminy Ozorków oraz Gminy Parzęczew. Gościnnie wystąpiła drużyna z OSP Żelechlinek.

Podczas uroczystości gościliśmy Panią Agnieszkę Hanajczyk ? Posłankę na Sejm RP, Pana Artura Dunina- Posła na Sejm RP oraz Panią Ilonę Rafalską ? Radną Sejmiku Wojewódzkiego. Zawody są pokazem sprawności fizycznej i wyszkolenia bojowego. Nad boiskiem od porannych godzin unosił się duch rywalizacji. Strażacy z zaangażowaniem i oddaniem ćwiczyli, sprawdzali sprzęt i powtarzali komendy aby o godz. 10.00 rozpocząć zawody. Pierwszą konkurencją była sztafeta, w której szybkość i zwinność miały znaczenie. Przebiegała ona sprawnie, a czasy drużyn były przybliżone. Następnie rozpoczęto część bojową, w której również szybkość miała znaczenie ale do tego potrzebna była jeszcze precyzja oraz sprawny sprzęt, który jak się okazało miał duży wpływ na wysokość punktacji.

Zawodnicy wykonali konkurencje przy dużym dopingu licznie zgromadzonych kibiców. Ostatecznie drużyny zajęły następujące miejsca:

tabela

Szczególne uznania należą się naszej żeńskiej drużynie. Kobiety pokazały swoją siłę i wolę walki. W ogólnej klasyfikacji zawodów prześcignęły wiele drużyn.? Jestem dumny z was, życzę wam samych sukcesów na szczeblu powiatowym i wojewódzkim w zawodach sportowo-pożarniczych.? ? mówi Ryszard Nowakowski Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Parzęczewie.
Zawodnicy odebrali nagrody oraz puchary i udali się na poczęstunek przygotowany przez Organizatora Zawodów Ryszarda Nowakowskiego Wójta Gminy Parzęczew.

Back to top