Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Narada roczna strażaków

30 stycznia br. w Forum Inicjatyw Twórczych w Parzęczewie podczas narady rocznej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu podsumowano rok 2018. W naradzie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz jednostek współpracujących na co dzień ze strażą.   

Podsumowując działalność Komendant podkreślił że największym wyzwaniem dla jednostek straży pożarnej z terenu powiatu zgierskiego w ubiegłym roku był bez wątpienia pożar składowiska odpadów na terenie „Parku Przemysłowego Boruta w Zgierzu” trwający od 25 maja do 1 czerwca. W akcji brało udział 268 pojazdów JRG (726 osób) i 153 pojazdów OSP (681 osób).

Podczas spotkania miało też miejsce uroczyste poświęcenie dwóch z trzech zakupionych w tym roku przez Komendę Powiatową samochodów strażackich. Jednostka Ratowniczo Gaśnicza w Ozorkowie otrzymała nowy wóz SLR ISUZU, natomiast JRG w Strykowie otrzymała dwa wozy  – GBA IVECO oraz GCBA Volvo.

Spotkanie było również okazją do podziękowania samorządom, instytucjom i lokalnym firmom za bieżacą współpracę i wsparcie działalnośći straży pożarnej. Wśród wyróżnionych osób znalazł się m.in. Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski.

Back to top