Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Nowa ekopracownia w parzęczewskiej podstawówce

Już jutro 1 września. Szkoły przygotowane są na powitanie uczniów po wakacjach. Dziś odwiedziliśmy Szkołę Podstawową im. Juliana Tuwima w Parzęczewie. Potwierdzamy – wszystko gotowe!

Na uczniów, szczególnie tych z zamiłowaniem do fizyki i geografii czeka nie lada niespodzianka – nowa pracownia – „LABORATORIUM FIZYCZNO-GEOGRAFICZNE”. Nowoczesny sprzęt, ciekawe pomoce dydaktyczne, nowe ławki, krzesła, meble i rolety oraz bogaty program zajęć w ramach  „Kuźni Talentów” zachęci dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Pracownia powstała dzięki wspólnym wysiłkom dyrekcji i Gminy Parzęczew. W ramach własnych środków  finansowych wygospodarowanych w budżecie szkolnym Dyrektor placówki przeprowadziła modernizację pracowni poprzez wykonanie wszelkich prac remontowo-budowlanych. Natomiast, dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Parzęczew z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej w Łodzi możliwy był zakup niezbędnego wyposażenia pracowni i ponad 90 nowoczesnych pomocy dydaktycznych, a wśród nich m.in samochód napędzany słoną wodą, model układu słonecznego, szereg przyrządów do demonstracji różnych praw fizyki, wahadło Newtona, modele ekstremalne maszyn prostych i wiele, wiele innych. Ściany pracowni ozdabiają tematyczne fototapety przedstawiające m.in.  procesy geologiczne, krajobrazy świata, formy terenu Polski, ale również przydatne wzory, zasady i  wykresy.

Całkowity koszt zadania pn. „Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Parzęczewie” wyniósł  55 978,97 zł, w tym wartość dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wyniosła 50 000,00 zł, pozostała kwota została pokryta z budżetu gminy.

 

 

Back to top