Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Ogólnopolski Wyścig Kolarski MASTERS

W sobotę 11 czerwca  na terenie  gminy Parzęczew wystartował pierwszy etap Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Masters. W zawodach ścigali się miłośnicy kolarstwa – od przedszkolaków do zawodników w wieku ponad osiemdziesięciu lat, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.  Organizatorami imprezy byli Gmina Parzęczew, Stowarzyszenie Przyjaciół Kolarstwa i Turystyki Rowerowej ?Peleton?, Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi oraz Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Kolarze ścigali się na dystansach od 47 do 120 km po trasie biegnącej przez miejscowości: Parzęczew, Mariampol, Chociszew, Mikołajew, Florianki, Bibianów i Śliwniki.

W godzinach przedpołudniowych rozpoczęły się zmagania najmłodszych uczestników wyścigu czyli przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Wśród dzieci panowała atmosfera sportowej rywalizacji, a dopingujących rodziców rozpierała duma i radość z występów dzieci. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Parzęczewie. Podczas startów najmłodszych wszystkim kibicom i obserwatorom czas umilali mali artyści –  uczestnicy zajęć organizowanych przez Forum Inicjatyw Twórczych.
W trakcie wyścigu MASTERS mogliśmy podziwiać zmagania wielu sław kolarstwa szosowego w Polsce. Wśród nich znaleźli się m.in. Krzysztof Sujka Cezary Zamana, Grzegorz Krejner, Lechosław Michalak Grzegorz Stolarek, Dariusz Leduchowski czy najbardziej utytułowany kolarz MASTERS Radosław Myszkowski. W wyścigu na dystansie 94 km, jako zawodnicy wzięli udział również Wójt Gminy Ryszard Nowakowski i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chociszewie Krzysztof Pyciarz, którzy są aktywnymi członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Kolarstwa i Turystyki Rowerowej ?Peleton? z Parzęczewa. Po zakończeniu wyścigu przyszedł czas na przyjemny moment wręczenia nagród. Zwycięzcy odbierali nagrody z rąk Prezesa OZKol w Łodzi Arkadiusza Jałowskiego, Prezesa Komisji Masters Sebastiana Rubina, Starosty Zgierskiego Bogdana Joaroty oraz Wójta Gminy Ryszarda Nowakowskiego.

Miłym akcentem dla zawodników były lotne premie ufundowane przez LGD PRYM, Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Bibianów, Stowarzyszenie Przyjazne Wsie Chociszew, Mikołajew, Pustkowa Góra oraz Delikatesy Centrum z Parzęczewa.

Dziękujemy wszystkim osobom,  instytucjom i sponsorom za wkład w organizację wyścigu. W  szczególności dziękujemy strażakom ochotnikom z gminnych jednostek OSP i Policji za zabezpieczenie trasy wyścigu oraz  firmom: Kubiak Roboty Ziemne ze Zgierza, Polska Woda Sp. zo.o.,  R S II, Alwikor Aleksander Ostrowski, ? Agro ? Trus? Dariusz Wójcicki, Małgorzata i Zdzisław Zawadzcy ? Hurtownia Spożywcza, Delikatesy Centrum ? Tomasz Kantor oraz firmie dziewiarskiej OLIWIA Wiesław Ślawski. 

W niedzielę w Aleksandrowie Łódzkim odbył się drugi etap zawodów, gdzie podsumowano wyścigi klasyfikacją generalną o Puchar Starosty Zgierskiego.

Ogólnopolski Wyścig Kolarski MASTERS

MASTERS_plakat

MASTERS_plakat

Back to top