Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Plastusiowy karnawał

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. Aby tradycji stało się za dość w Punktach Przedszkolnych Plastuś w Parzęczewie i Chociszewie 21 lutego również odbyły się bale karnawałowe. Każda z tych imprez miała swoją niepowtarzalną atmosferę stworzoną przez jej uczestników. W Chociszewie nauczycielki w przebraniu diablic witały przybyłych gości, a imprezę w Parzęczewie rozpoczął kowbojski taniec zaprezentowany przez wychowawców. Dzięki prostym krokom tanecznym udało się wciągnąć do tańca rodziców, którym udzielił się klimat dzikiego zachodu. Wśród przebrań dominowały księżniczki i spidermani. Wzrok przykuwały bardzo kreatywne stroje. W Parzęczewie wraz z pielęgniarką pojawił się zabandażowany chory z kroplówką, a także nurek, który na plecach dźwigał butle tlenowe. Był też mały pirat z kolorową papugą, w towarzystwie mamy piratki. Bal w Chociszewie odwiedził indianin z nieznanego jeszcze plemienia, pani klaun oraz pokojówka, która po zakończonej imprezie pomagała w sprzątaniu. Na balu bawiła się także rodzina meksykańska, rodzina tygrysków oraz kotów, a także dwupokoleniowa rodzina strażaków.

 

Przebierańcy świetnie się bawili, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Zarówno dzieci jak i rodzice aktywnie uczestniczyli w konkursach organizowanych przez wodzireja, a także w corocznych wyborach króla i królowej balu. Zwycięzcy swymi strojami zachwycili jurorów, a w  nagrodę otrzymali  korony i odtańczyli zwycięski taniec. Na balu nie zabrakło poczęstunku, rodzice przygotowali stoły pełne słodkości. W Chociszewie goście mogli delektować się wspaniałymi wypiekami mam, zaś w Parzęczewie oprócz słodkiego bufetu, serwowano kanapki przygotowane przez dzieci na warsztatach kulinarnych oraz ?kowbojskie tosty? przygotowane własnoręcznie przez kadrę nauczycielską.
Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i bardzo pozytywna energia, która sprawia, że taki bal na długo pozostaje w pamięci.

Back to top