Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Pumptrack nad zalewem

Gmina Parzęczew ma w planach rewitalizację terenu nad zalewem w Parzęczewie. Pomysły na tę inwestycję były różne, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży z terenu gminy zdecydowaliśmy o wybudowaniu na terenie przylegającym do zalewu pumptracka – mówi Wójt Ryszard Nowakowski. Młodzież dowiedziawszy się o tym pomyśle kilkuktrotnie, osobiście prosiła Wójta o jak najszybszą realizację tej inwestycji.  Pumptrack to tor mający kształt pętli przeznaczony głównie dla rowerzystów, chociaż z powodzeniem korzystają z niego również osoby jeżdżące na rolkach, desce czy hulajnodze. Po kompleksie boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Parzęczewie będzie to kolejne miejsce, gdzie zarówno dzieci, młodzież jak również dorośli będą mogli aktywnie spędzać wolny czas. 

Poza pumptrackiem urządzony zostanie teren wokół zalewu. Wybudujemy oświetlone alejki  ułatwiające poruszanie się po terenie wokół zbiornika.  Znajdą się tam również elementy małej architektury takie jak ławki parkowe, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Dla wędkarzy zaplanowaliśmy wybudowanie czterech specjalnie dla nich przygotowanych stanowisk.  Od północnej strony zbiornika stanie zestaw sprawnościowy dla małych i dużych, natomiast po południowej stronie zaprojektowano nowy parking. Zaplanowano również nowe nasadzenia drzew oraz traw ozdobnych.

Wartość tej inwestycji szacuje się na ponad 3 mln złotych. Ogłoszenie przetargu zaplanowane jest pod koniec bieżącego roku, a termin zakończenia na rok 2023.

Inwestycja ta stanowi jeden z elementów projektu „Rewitalizacja miejscowości Parzęczew – etap IV” i realizowany jest przy dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014  2020, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego.

 

*zdjęcie poglądowe, źródło: www.tustolica.pl

 

Back to top