Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Rozstrzygnięcie konkursu ”Czysta zagroda – piękniejsza wieś”

W tym roku odbyła się już VII edycja konkursu ?Czysta zagroda ? piękniejsza wieś?. Do rywalizacji przystąpiło 62 uczestników z terenu całej gminy Parzęczew, w tym: 48 gospodarstw rolnych, 10 nieruchomości, 2 balkony w blokach mieszkalnych i 2 szkoły.

Tradycyjnie już najsilniej reprezentowaną miejscowością była Orła, która zgłosiła aż 13 posesji. Po raz pierwszy do konkursu przyłączyły się szkoły: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Parzęczewie. Komisja konkursowa oceniała ?kandydatów? dwukrotnie: wiosną i jesienią. Poza czystością i estetyką ogródka przydomowego przy ocenie gospodarstw brany był również pod uwagę wygląd nasadzeń warzywnych, sadu, a także aspekt ekologiczny: komisja sprawdzała w jaki sposób domownicy pozbywają się śmieci oraz dokąd odprowadzają ścieki. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 18 października br. w Szkole Podstawowej w Parzęczewie. Nagrody dla najlepszych ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ? 7.000 zł, Rada Gminy ? 7.000 zł, Bank Spółdzielczy w Ozorkowie oraz Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego. A oto lista nagrodzonych:

? W kategorii indywidualnych gospodarstw rolnych:
I miejsce – opryskiwacze: Bożena i Grzegorz Dąbek z Wielkiej Wsi , Marianna i Adam Kuzaniakowie z Mrożewic
II miejsce ? piła spalinowa: Zbigniew Sadok z Bibianowa
III miejsce ? 500 zł : Alicja i Radwańscy z Opola , Krystyna i Zdzisław Śnieg z Janowa

? W kategorii nieruchomości:
I miejsce ? 500 zł : Alicja Klekowiecka z Parzęczewa
II miejsce ? 400 zł : Maria Kulesza z Chociszewa

Szkoła Podstawowa w Parzęczewie – kosiarka do trawy
Gimnazjum w Parzęczewie ? kosiarka do trawy

Ponadto wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali bony o wartości 60 zł do zrealizowania w sklepach w Parzęczewie. Całą uroczystość uświetnił obiad oraz występy kapeli ludowej ?Parzęczewiacy? i zespołu śpiewaczego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Parzeczewie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.

Back to top