Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Siłownia kardio w Chociszewie

Gmina Parzęczew pozyskała środki na  utworzenie siłowni kardio w Szkole Podstawowej w Chociszewie. Sprzęt, który został zaplanowany do zakupu w ramach projektu „Doposażenie w sprzęt sportowy sali sportowej w Szkole Podstawowej w Chociszewie” posiada duże możliwości treningowe. Sprawdzi się idealnie w ramach ćwiczeń łączących siłę z wytrzymałością. Do dyspozycji uczniów będą dwa ergometry, dwie bieżnie elektryczne oraz suwnica Smitha z obciążeniami. Urządzenia wyposażone będą w nowoczesne technologie pozwalające dostosować tempo treningu do własnych możliwości oraz realizować bardzo precyzyjny i zaawansowany trening, m.in. poprzez kontrolę tętna, ilości spalonych kalorii, kontrolę prędkości czy przebytego dystansu.

Stworzy to możliwość urozmaicenia zajęć z wychowania fizycznego. Młodzież szkolna będzie mogła realizować  treningi pozwalające m.in. na poprawę koordynacji ruchowej, wzmocnienie mięśni różnych partii ciała czy redukcję tkanki tłuszczowej. Jednocześnie fakt, że będą mogli to robić pod okiem nauczyciela sprawia, że spada ryzyko błędnego wykonywania ćwiczeń. Takie treningi
z pewnością wpłyną na poprawę ich stanu zdrowia, lepsze samopoczucie, a poza tym pozwolą na rozładowanie codziennego stresu.

Warto zauważyć, że siłownia w szkole przydaje się nie tylko w trakcie standardowych lekcji wychowania fizycznego. Równie dobrze może ona służyć do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych i stać się dodatkowym atutem placówki w oczach uczniów i ich rodziców. Siłownia dostępna będzie także dla pozostałych mieszkańców gminy, którzy mają potrzebę realizacji treningów na nowoczesnym sprzęcie, pozwalającym na uzyskiwanie maksymalnych wyników i osiągnięć w uprawianej specjalności ruchowej. Nowa siłownia będzie też spełniała potrzeby mieszkanek gminy, które oprócz utrzymania dobrego zdrowia pragną zachować smukłą sylwetkę.

Projekt realizowany jest przy dofinansowaniu ze środków budżetu Województwa Łódzkiego w ramach dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Całkowita wartość projektu to 60 tys. złotych, natomiast wkład własny gminy wynosi 15 tys. złotych.

Back to top