Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Stypendia Fundacji PRYM

W środę Fundacja Prym po raz trzeci przyznała nagrody pieniężne w ramach Lokalnego Funduszu Stypendialnego. Fundacja wspiera uzdolnione dzieci i młodzież z terenu gmin należących do Fundacji. Po raz pierwszy stypendia przyznano w 2018 r. Kryteria przyznawania stypendiów są bardzo wygórowane więc otrzymują je tylko najlepsi z najlepszych. Laureaci olimpiad i konkursów na szczeblach wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych, wybitni sportowcy oraz artystyczne dusze wyróżnione podczas ogólnopolskich konkursów recytatorskich i przeglądów piosenek. W tym roku komisja wyróżniła 9 „PRYMusów”, wśród których aż pięcioro to uczniowie szkół z terenu gminy Parzęczew. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Martyna Bartczak ze Szkoły Podstawowej w Chociszewie oraz Alicja Ciołkowska, Katarzyna Zientalska, Mikołaj Bartczak i Zuzanna Kawecka ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Parzęczewie. Z pozostałych gmin wyróżniono Franciszka Witkowskiego, Kacpra Ulińskiego, Oliwiera Szymańskiego i Mateusza Studniarka ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu (Gmina Lutomiersk).

Wśród tegorocznych stypendystów jest wielu sportowców oraz finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych z języka angielskiego czy historii. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów uświetniły występy Zuzanny Kaweckiej oraz Oliwiera Szymańskiego, którzy zaprezentowali swoje wokalne talenty.  

Na osiągnięcia, jakimi mogą pochwalić się stypendyści ma wpływ kilka czynników. Z pewnością  przyczynił się do nich talent i zaangażowanie tych młodych osób, ale warto podkreślić też wpływ szkoły i ich nauczycieli. Gminne placówki oferują swoim uczniom nieprzeciętne warunki do nauki i rozwoju osobistego, czego rezultatem są bardzo wysokie wyniki egzaminów kończących poszczególne etapy nauki oraz wyróżnienia zdobywane przez uczniów, zarówno w konkursach przedmiotowych, jak również sportowych i artystycznych.

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Zachęcamy więc wszystkich uczniów, by swoimi staraniami dążyli do tego, aby w przyszłym roku znaleźć się wśród zacnego grona stypendystów Fundacji Prym.

Back to top