Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Tour de Powiat 2013 na półmetku

W sobotę 11 maja odbył się pierwszy z czterech etapów II Maratonu Rowerowego po Ziemi Zgierskiej o Puchar Starosty Zgierskiego ? Tour de Powiat. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza przyciągnęła do Parzęczewa wielu zwolenników jazdy na rowerze ? zarówno amatorów jak i profesjonalistów. W wyścigu wzięło udział prawie 120 zawodników. Startowali w trzynastu kategoriach wiekowych, począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na zawodnikach kategorii masters w wieku 60 lat i powyżej. Najdłuższa trasa liczyła ponad 60 km.

Najmłodsi uczestnicy maratonu zostali udekorowani i nagrodzeni przez Marszałka Województwa Łódzkiego ? Witolda Stępnia, Radną Sejmiku Wojewódzkiego ? Ilonę Rafalską oraz Członka Zarządu Powiatu Zgierskiego ? Wojciecha Budziarskiego. W jednej z kategorii masters wystartował Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski, finiszując na piątej pozycji. Rywalizował między innymi z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Chociszewie ? Krzysztofem Pyciarzem, który zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii.
Dziękujemy wszystkim sponsorom za włączenie się w organizację tego przedsięwzięcia, a w szczególności, firmom: juwi Energia Odnawialna Sp. z o.o., Alwikor, Skład Drewna Sławomir Nowak, Państwu Małgorzacie i Zdzisławowi Zawadzkim, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Łódzkiego oraz Radnym Powiatu Zgierskiego: Zofii Bielawskiej, Włodzimierzowi Pietruszewskiemu, Jerzemu Janickiemu za ufundowanie nagród dla uczestników.
  

W niedzielę, w Zgierzu odbył się drugi etap Maratonu, a już za tydzień zapraszamy do Głowna i Aleksandrowa Łódzkiego do udziału w kolejnych etapach.

Poniżej zamieszczamy klasyfikację po I etapie:

PrzedszkolakiGrupa A, Grupa B, Grupa C, Grupa C1, Grupa D, Grupa E, Grupa F, Grupa G, Grupa H, Grupa I, Grupa J, Grupa K

Back to top