Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Trwa budowa nowoczesnego oświetlenia

Trwają intensywnie prace przy budowie oświetlenia publicznego na terenie gminy Parzęczew w ramach realizacji  projektu „Modernizacja i rozbudowa oświetlenia publicznego na terenie gminy Parzęczew”. Wykonawca na bieżąco uzgadniał kolejność planowanych miejsc do realizacji inwestycji. Montowane nowoczesne oświetlenie w technologii LED umożliwia oszczędności w energii, co jednocześnie przekłada się na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i  innych zanieczyszczeń do atmosfery, co wpływa na jakość naszego powietrza. Lepsza jakość oświetlenia publicznego wpływa na poprawę warunków życia wszystkich mieszkańców gminy Parzęczew. Wykorzystanie technologii LED oznacza większe bezpieczeństwo na drogach – białe światło tych lamp jest dużo bardziej zbliżone w odbiorze do światła dziennego. Wzrost ilości lamp na drogach szczególnie chwalą sobie rowerzyści, którzy ze względu na brak ścieżek rowerowych korzystają z ogólnie dostępnego pasa jezdni i stają się wraz z pieszymi lepiej widocznymi przez kierowców użytkownikami ruchu drogowego.

Ponadto w ramach projektu zostaną także zamontowane reduktory mocy, które dzięki nowoczesnej technologii pozwolą gminie Parzęczew na oszczędności energii co wpłynie na zmniejszenie kosztów utrzymania oświetlenia ulicznego.

Inwestycja jest realizowana w ramach środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Back to top