Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Turniej wiedzy pożarniczej

Z wieloma trudnymi pytaniami zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Parzęczew, którzy wzięli udział w XXXVI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. ?Młodzież zapobiega pożarom?. 6 i 7 marca w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej
w Ozorkowie odbyły się gminne eliminacje tegorocznej edycji turnieju.
Podobnie jak w poprzednich latach organizacją konkursu, w którym brały udział dzieci i młodzież z gminy Parzęczew, gminy Ozorków i miasta Ozorków zajęli się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ozorkowie.
Turniej organizowany jest w całej Polsce, uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest propagowanie przepisów ochrony przeciwpożarowej i przybliżenie zawodu strażaka zawodowego i ochotnika. Konkurs przebiega w kilku etapach: od eliminacji gminnych, poprzez powiatowe, wojewódzkie, do krajowych.
Turniej miał formę testu; uczestnicy mieli 40 minut na rozwiązanie 40 pytań testowych, dotyczących m.in. bezpieczeństwa pożarowego oraz pracy strażaków, w przypadku dogrywki uczestnicy musieli wykazać się m.in. znajomością oznaczeń wozów strażackich oraz sprzętu znajdującego się na ich wyposażeniu.
Reprezentanci naszej gminy wykazali się bardzo szeroką wiedzą na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego, czego odzwierciedleniem była bardzo wysoka punktacja. Nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników, które ufundował Wójt gminy Parzęczew zostały wręczone podczas uroczystego odczytania wyników eliminacji gminnych. Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się dnia 20 marca 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Zgierzu.
Laureaci z gminy Parzęczew:
Szkoły podstawowe:
1 miejsce ? Tomasz Zamolski ? Szkoła Postawowa w Chociszewie
2 miejsce – Weronika Czwonda – Szkoła Podstawowa w Chociszewie
3 miejsce ? Zuzanna Pęgowska ? Szkoła Podstawowa w Chociszewie
Szkoły gimnazjalne:
1 miejsce ? Izabela Chudzik ? Gimnazjum w Parzęczewie
2 miejsce ? Jarosław Pabin ? Gimnazjum w Parzęczewie
3 miejsce ? Magdalena Kierzek ? Gimnazjum w Parzęczewie
Back to top