Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Wiejski Ośrodek Kultury w Śniatowej w pełnej krasie

c

Wiejski Ośrodek Kultury w Światowej od niedawna świeci pełnym blaskiem. Po zeszłorocznej rozbudowie władze Gminy Parzęczew zdecydowały o wykonaniu termomodernizacji starej części budynku Ośrodka. W ramach prac wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz ocieplono ściany i położono tynk ozdobny. Koszt wykonanych prac opiewa na kwotę około 30 tysięcy złotych. W najbliższym czasie planuje się ogrodzić teren Ośrodka płotem betonowym, dzięki któremu cały teren jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności.
Stowarzyszenie działające w Śniatowej może pochwalić się wieloma sukcesami w organizacji różnorakich imprez. Co roku organizowane są tam majówki oraz inne imprezy okolicznościowe. Jednak biesiada to nie wszystko, co ma do zaoferowania Śniatowa. Najmłodsi mogą skorzystać z oferty edukacyjnej ?Łaciata Przygoda? czy ?Tajemnica z pieca?. Za tajemniczo brzmiącymi nazwami kryją się gry połączone z pokazami i degustacją przetworów mlecznych oraz chleba. Dzieci podczas pokazów mają okazję zobaczyć m.in. jak dawniej robiło się masło lub wyciskało ser oraz jak rozpoznawać zboża.

Wiejski Ośrodek Kultury stanowi też miejsce spotkań i integracji dla lokalnej społeczności. Młodzież może tam skorzystać z bezpłatnego Internetu, czy  zorganizować sobie zajęcia podczas wakacji lub ferii. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, działającego we wsi, dzięki wykonanym pracom remontowym, zyskały miejsce, gdzie mogą spotkać się np. przy pleceniu wieńca dożynkowego. Pomysłodawczynią utworzenia Stowarzyszenia ?Wiejski Ośrodek Kultury w Śniatowej? jest Pani Elżbieta Gieraga, która pełniąc funkcję prezesa, bardzo aktywnie angażuje się w jego działalność i rozwój.

c

Back to top