Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Wspaniały koncert Irka Wojtczaka

W sobotni wieczór 22 listopada w sali widowiskowej Forum Inicjatyw Twórczych odbył się koncert Irka Wojtczaka z zespołem, promujący płytę THE BEES? KNEES. Mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego zespołu jazzowego,  podziwiać kunszt muzyków i ich perfekcyjne ?zgranie?. Irek Wojtczak porównał grę do samochodu, a poszczególnych muzyków do jego części, siebie ? kompozytora i leadera zespołu do kierowcy. Z Irkiem zagrali: Adam Żuchowski na kontrabasie, Kamil Pater na gitarze i Krzysztof Gradziuk na perkusji.

Znany krytyk muzyczny Adam Baruch tak pisze o  projekcie THE BEES? KNEES:
Wspaniałe współgranie tych czterech artystów pozwala im również na pozostawienie sobie miejsca na indywidualną przestrzeń. Pomimo jasno określonych melodii i akordów muzyka wciąż obraca się i skręca w różnych kierunkach czy to harmonicznych, melodycznych czy tematycznych. Imponujące sola, znakomite improwizacje grupowe i inteligentne poruszanie po całej materii dźwiękowej. Wojtczak, który skomponował całą muzykę to osobowość liberalna a rezultatem tej postawy jest zbiorowa kreatywność w miejscu muzycznej zgodności czy posłuszeństwa. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko słuchać i cieszyć się muzyką!!!
Publiczność parzęczewska także się nią cieszyła, tym bardziej że wybitny muzyk pochodzi z Parzęczewa, na sali byli jego rodzice i przyjaciele. Atmosfera była wyjątkowa, muzyka porywająca!

źródło Forum Inicjatyw Twórczych

Back to top