Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Wycieczki do ZOO w ramach edukacji ekologicznej klasy I-III

W ostatnich dniach maja dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Parzęczewie pojechały na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Łodzi. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w zoo oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie czasu.

Podczas wycieczki była piękna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Fachowy komentarz prowadzącego był doskonałym dopełnieniem zwiedzania.  Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Za największą atrakcję uczniowie uznali możliwość wzięcia na ręce pytona królewskiego, oczywiście pod nadzorem opiekunów.

Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Podczas czasu wolnego uczniowie mogli pobawić się na placu zabaw i kupić sobie pamiątki. Pobyt w zoo dostarczył dzieciom wiele wrażeń i  radości. Dzieci wróciły do szkoły troszkę zmęczone, ale  bogatsze o nowe doświadczenia.

Zadanie to zostało zrealizowane w ramach projektu „Program Edukacji Ekologicznej realizowany w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Parzęczewie” dzięki współfinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

www.wfosigw.lodz.pl

Back to top