Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Młody Filolog 2018

To wydarzenia skończyło się

MŁODY FILOLOG 2018
konkurs pod patronatem Wójta Gminy Parzęczew i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Parzęczewie,

dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych.

organizator:
Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Parzęczewie

Mając świadomość zepchnięcia na dalszy plan przedmiotów humanistycznych w dobie informatyki i rozwoju technologii komunikacyjnej, promujemy język polski i język angielski. W poczuciu odpowiedzialności za przyszłe pokolenia chcemy zadbać  o tak ostatnio lekceważoną retorykę lub choćby kulturę słowa.

W tym celu  13 marca br. przeprowadzimy w Szkole Podstawowej im. J. Tuwima  w Parzęczewie po raz drugi konkurs „MŁODY FILOLOG”, do której przystąpi młodzież z parzęczewskich oraz ozorkowskich szkół podstawowych. Niestety, nie wszystkie szkoły z sąsiednich gmin przyjęły zaproszenia. A szkoda, bo konkurs organizowany pod patronatem Wójta Gminy Parzęczew z pewnością dostarczy nie tylko wiedzy, emocji, satysfakcji, ale także konkretnych nagród.

Wójt Gminy  przeznaczył na nagrody 500 zł, do sponsorów dołączy także Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima, dlatego każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom i upominek. Najbardziej jednak liczy się to, że uczniowie doskonalą w nim swoje umiejętności sprawnego, poprawnego i estetycznego posługiwania się językiem ojczystym i obcym pisanym, a przede wszystkim mówionym. To zaleta w czasach, gdy słowa zastępuje się obrazem, skrótem, szablonem. Komuś, kogo niechętnie się słucha, trudno będzie osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie. Dlatego warto być filologiem w tym praktycznym wymiarze ? posługiwania się językami tak, by zauroczyć słuchacza. Tego będą musieli, między innymi, dokonać wobec jury wszyscy startujący w konkursie. Życzymy im zatem popisowych wypowiedzi oraz bezbłędnych testów poprawnościowych.

Organizatorki: Ewa Dominczyk i Sylwia Gabryelczyk

Back to top