Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Wyjątkowy gość w gminie Parzęczew

W poniedziałek 25 czerwca w progach naszej gminy gościł Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień. Wizyta gospodarza naszego regionu jest dla Gminy Parzęczew bardzo dużym wyróżnieniem. W spotkaniu udział wzięli również: Pan Jakub Mielczarek ? Dyrektor Kancelarii Marszałka, Pani Ilona Rafalska ? Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Pan Wojciech Budziarski ? Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego oraz Przewodniczący Rady Gminy ? Pan Władysław Krawczyk.

Relacja z wizyty Marszałka Województwa Łódzkiego (Twoje Radio Ozorków)
{mp3}wizyta_marszalka_w_PARZECZEWIE_25-06-12{/mp3}

Podczas wizyty Marszałek odwiedził Punkt Przedszkolny w Parzęczewie, który funkcjonuje dzięki realizacji projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzieci uczęszczające do Punktu Przedszkolnego przywitały gościa gromkim ?dzień dobry? i pokazały mu swoje królestwo. ?Konkursy na przedszkola miały pomóc rozwiązać problem opieki nad dziećmi i na przykładzie Parzęczewa widać, że to się udało? – mówi marszałek Witold Stępień. ? ?Wójt wykorzystał swoją szansę, a w zasadzie szansę rodziców i ich maluchów. Za to należą się brawa?.
Następnie Marszałek wizytował drogi wybudowane dzięki unijnemu wsparciu oraz ze środków krajowych ? drogę w Ignacewie Podleśnym wybudowaną w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz drogi biegnące przez Nową Jerozolimę, Mikołajew oraz Chociszew, które zostały wybudowane dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Następnie Wójt i jego goście udali się do strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu, gdzie zostali powitani przez delegację Strażaków z Prezesem Marianem Durskim na czele oraz Panią Sołtys Beatę Kluska. Budynek opolskiej strażnicy również został zmodernizowany dzięki środkom pozyskanym z funduszy zewnętrznych, a mianowicie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Świetlica funkcjonująca przy strażnicy służy mieszkańcom sołectwa Opole i nie tylko stwarzając miejsce do organizacji imprez kulturalnych i rozrywkowych, spotkań sołeckich oraz innych wydarzeń mających na celu integrację mieszkańców. Ostatnim punktem wizyty Marszałka był wyremontowany w ubiegłym roku zalew oraz park wypoczynkowy i plac zabaw dla dzieci w Leźnicy Wielkiej. Środki na remont zalewu pochodziły m.in. z budżetu województwa natomiast wykonanie parku i placu zabaw współfinansowane było z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na zakończenie wizyty Wójt przekazał Marszałkowi pamiątkowy herb Gminy Parzęczew w postaci witrażu wykonanego przez lokalnego artystę ? Pana Bogdana Ignaczaka z Chociszewa.
 
Back to top