Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Wystawa ciągników w Kowalewicach

W minioną niedzielę w Kowalewicach odbyło się koleje spotkanie mieszkańców sołectwa. Tym razem motywem przewodnim była wystawa ciągników i maszyn rolniczych. Licznie przybyli mieszkańcy wzięli udział w paradzie maszyn, która przejechała przez całą wieś. Przewodniczył jej sołtys Krzysztof Michalak wraz kapelą i zespołem śpiewaczym Kawalewiczanki. Mimo niesprzyjającej, deszczowej aury chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. Ciepły posiłek i pyszne, domowe ciasta zachęcały do pozostania i wspólnej integracji. Wśród atrakcji znalazł się również pokaz tanecznej zumby. Wspólne tańce dodatkowo podgrzały atmosferę, a wyśmienity nastrój towarzyszył uczestnikom już do końca imprezy.

Podczas spotkania Wójt Gminy dokonał uroczystego wręczenia aktu użyczenia działki pozyskanej przez samorząd gminny dla Sołectwa Kowalewice. Działka została użyczona na wniosek Rady Sołeckiej z przeznaczeniem na realizację celów statutowych sołectwa. Sołtys wraz z radą sołecką oraz Stowarzyszeniem ?Nasze Kowalewice? z powodzeniem integrują mieszkańców Kowalewic. Niedzielna wystawa maszyn rolniczych to już kolejna zakończona sukcesem inicjatywa. Organizatorzy zapowiadają, że na pewno nie ostatnia i właśnie dlatego poczynili starania o powiększenie terenu sołeckiego na organizowanie tego typu przedsięwzięć.

Impreza odbyła się w ramach realizacji projektu pn. ?Bądźmy Razem ? cykl spotkań integracyjnych mieszkańców sołectwa Kowalewice? ? dofinansowanego z budżetu Województwa Łódzkiego i Gminy Parzęczew.

Back to top