Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Występ chóru dziecięcego Prolisok z Ukrainy

     10 czerwca br. w budynku Centrum Odnowy Wsi w Parzęczewie wystąpił chór dziecięcy PROLISOK z Ukrainy wraz z towarzyszącym im zespołem tanecznym VIVA. Przed rozpoczęciem koncertu dzieci miały okazję zwiedzić kościół pw N.M.P i wysłuchać historii kościoła, którą przygotował dla nich ksiądz Jerzy Serwik.

W ramach podziękowania za ciepłe przyjęcie ze strony księdza, chór odśpiewał w kościele kilka pieśni pod dyrygenturą Haliny Riabokoń.

Następnie, po krótkim przygotowaniu, dzieci rozpoczęły występ w COW. Występy Chóru przeplatane były krótkimi interpretacjami piosenek oraz historiami przybliżającymi publiczności kulturę i tradycje ukraińskie. Dzieci śpiewały piosenki przygotowane wspólnie, ale zachwyciły także kilkoma występami solowymi, które szczególnie podobały się publiczności.

W repertuarze chóru znalazły się nie tylko ich rodzime piosenki, ale także kilka utworów wykonanych w języku polskim („Hej sokoły”, „Kukułeczka kuka”, piosenka o Krakowie).

Po wspaniałym występie, licznie zebrana publiczność, którą stanowili uczniowie ze szkół
w Parzęczewie i Chociszewie, obejrzała występ zespołu tanecznego, prezentującego tańce towarzyskie oraz rozrywkowe (m.in. walc, salsa, cza-cza). Warto wspomnieć, że tancerze zaprezentowali się w profesjonalnych strojach konkursowych, zmienianych kilkukrotnie podczas występu.

Publiczność bawiła się wspaniale a oba występy zakończyły się owacją na stojąco. Po zakończeniu koncertu Wójt gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski oraz Zastępca Wójta Adam Świniuch wręczyli występującym pamiątkową figurę diabła Boruty – symbolu ziemi łęczyckiej.

Prowadząca wręczyła, w imieniu zespołu, na ręce Wójta dzwonek – symbol niezależności.


Dzień zakończył się wspólnym zwiedzaniem szkoły w Parzęczewie oraz towarzyskim meczem zespołów polsko – ukraińskich.

Back to top