Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

XXXVII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież zapobiega pożarom?

W dniach 4 i 5 marca w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Ozorkowie odbyły się gminne eliminacje w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież zapobiega pożarom?, w którym z wieloma trudnymi pytaniami zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z gminy Parzęczew oraz gminy i miasta Ozorków.

Test zawierał 40 pytań wyboru, a uczestnicy mieli 40 minut na ich rozwiązanie. Jednym z głównych celów turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciw pożarniczych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, jak również poznanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
Uczniów gminy Parzęczew do eliminacji od strony merytorycznej przygotowała Pani Ewa Jędrachowicz. Nagrody dla zwycięzców turnieju ufundował Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski.

Zwycięzcami zostali:
Szkoły podstawowe:
I. Zuzanna Pęgowska- Szkoła Podstawowa w Chociszewie
II. Tomasz Zamolski- Szkoła Podstawowa w Chociszewie
III. Weronika Czwońda- Szkoła Podstawowa w Parzęczewie
Gimnazjum:
I. Marta Morańda- Gimnazjum w Parzęczewie
II. Natalia Talara- Gimnazjum w Parzęczewie
III. Łukasz Chwiałkowski- Gimnazjum w Parzęczewie

14 marca będziemy trzymać kciuki za laureatów pierwszych miejsc, którzy zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych w Zgierzu.

Życzymy powodzenia!

Back to top